Суббота, 15.12.2018, 12:44
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Декабрь » 5 » "Золоте перо"
22:38
"Золоте перо"

І ось момент оцей настав,
Коли усе сміється й плаче,
І на папері написав
Свої думки, й ожив неначе.
ЛітКлуб «Момент Слова»

Поезія - це свято як любов.

О, то не є розмова побутова.

Ліна Костенко

       Розмова про поезію спонукає до високих роздумів. Людина, яка проводить час поруч із поезією, підноситься вище, здіймається на новий рівень і розуміє все більше і більше. Саме поезія дає можливість мислити і не мовчати.

       28 листопада завершився II Літературний конкурсі поезії та прози "Золоте перо", головним організатором якого є Роман Олегович Савчин. На відміну від попереднього року, в конкурсі могли взяти участь не лише студенти коледжу, але й учні бродівських шкіл. Цьогоріч учасників було більше 30, що не може не радувати. Вони змагалися за перемогу у 4 номінаціях  та 3 спецномінаціях, а саме:

Номінації

  1. «Поезія. Підліткове слово» (14-16 р);
  2. «Поезія. Юнацьке слово» (17-19 р);
  3. «Мала проза»
  4. «Поетичні батли»
Спецномінації
  1. «Верлібр/ Поезо-проза»
  2. «Вірш про зиму»
  3. «Висвітлення екологічних проблем Землі».

       Вечір натхнення, звучать вічні теми із уст таких юних і таких обдарованих. Твори конкурсантів проникають у глибини душі, торкаються проблем і дарують світло надії змін. Кожен пише по-різному, має свої особливості. Кожен наділений неабияким талантом. І, чесно кажучи, не уявляю, як наше вельмишановне журі робило свій вибір, адже дуже складно оцінювати різні стилі написання та різне бачення, розкриття тієї чи іншої теми/проблеми.

        Оцінювало учасників висококомпетентне журі, до складу якого увійшли:

       Челецька Мар’яна Маркіянівна – голова журі, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства ЛНУ ім. І. Франка. Лауреат Премії імені Соломії Павличко та Премії НАН України для молодих учених (2012). Літературний критик – автор публікацій на сайтах «Збруч», «ЛітАкцент», «Барабука» (за підписом «Барабаш»). Авторка двох поетичних збірок «У чарівному звукослові» та «Нiч тільки для зірок», а також, як поет, публікувалася в колективних збірниках, альманахах, часописах. Автор наукової монографії «Номеносфера поезії Івана Франка: поетика заголовків, присвят та епіграфів» (2007) та співавтор (під прізвищем «Барабаш») колективних монографій «Стереометрія тексту: студії над поетичними творами Івана Франка» (2010), «Критика прози» (2011).

         Яна Лілл – письменниця, поетеса, журналіст та перекладач. Друкувалася у різних виданнях, газетах, журналах. Упорядник та автор альманаху вільної поезії "Діапозитив", антології українських перекладів "Осінньої пісні "Поля Верлена". Фіналіст конкурсу “Фэст аднаго верша» 2015 та 2016 років (Білорусь). Одержала відзнаку від членів журі конкурсу “Гайвороння»(2016р). Лауреатка премії ім. Г. Тютюнника.

       Горлач Поліна Анатоліївна – студентка магістратури факультету української філології та літературної творчості. Модераторка інформаційного проекту «Літературний Лікнеп», співзасновниця творчого об'єднання LitHUp, кураторка літературної сцени фестивалю YouthDay(2017, 2018). Поетеса, редакторка, учасниця і переможець численних літературних конкурсів (Сумський обласний конкурс «Орфей-2014», «Записки талантливых людей» від міжнародної організації CPG, «СвітлоФОР» від рівненської організації Література.RV, Всеукраїнського мистецько-літературного конкурсу ім. О.Олеся «І розітнувсь мій перший спів» і т.д.), учасниця низки літературних фестивалів, форумів, семінарів. Співорганізаторка «не конкурсу» прозових текстів «Портвейн трасою 444» (2018).

             Новіцька Ірина Людвігівна – письмениця, редактор, критик, перекладач та рецензент книг і кінофільмів. Публікувалася в журналах, альманахах, антологіях. Має власну збірку поезій «Мр3». Лауреат конкурсу «Поетичні майстерні»(2000, 2001), переможець конкурсу «Урба_Перехрестя»(2012), лауреат IV (2006) та ІII (2009) премій видавництва «Смолоскип», переможець конкурсу «Поетичний рушник» (гран-прі, 2014), дипломант конкурсу Федерації кінного спорту України за найкращий зразок журналістики (2014), дипломант конкурсів «Культреванш» (2006), «Гранослов» (2016) та ін. У 2012 р. ввійшла в десятку найкращих критиків сайту «Буквоїд».

        Лагола Ірина Михайлівна – викладач української літератури в Бродівському педагогічному коледжі ім. М. Шашкевича, голова циклової комісії філологічних дисциплін.

          Дичик Людмила Степанівна – викладач зарубіжної літератури в Бродівському педагогічному коледжі ім. М. Шашкевича.

        Степура Надія Григорівна – завідувач відділом обслуговування Центральної районної бібліотеки, ведуча літературної вітальні.

     Бєсков Максим Володимирович – випускник Бродівського педагогічного коледжу ім. М. Шашкевича, поет, автор та виконавець власних пісень під псевдонімом SoulMaxim, вокаліст гурту «Більше ніж», художник, фотограф.

Саме ці люди, не покладаючи сил, вичитували кожне слово, намагалися відчути кожний рядок і, що найголовніше, справедливо оцінити учасників.

              Результатом їхньої плідної праці стали переможці у кожній із номінацій, а саме:

Номінація «Поезія. Підліткове слово»:

1 місце – Валла Марта (БПК, П-22),  2 місце – Банга Іванна( БПК, П-11), 3 місце – Барвінська Ванесса  (БПК, П-22).

Номінація «Поезія. Юнацьке слово»:

1 місце – Онищак Анастасія (БПК, Д-31), 2 місце – Винарчик Лариса (БПК, Ф-41), 3 місце – Кравчук Уляна (БПК, П-33).

Номінація «Мала проза»:

1 місце –  Банга Іванна (П-21), 2 місце – Онищак Анастасія (БПК, Д-31), 2 місце – Валла Марта (БПК, П22), 3 місце – Крутяк Дарія (БПК, П-22).

Номінація «Поетичні батли»:

1 місце – Валла Марта (БПК, П-22), 2 місце – Банга Іванна (БПК, П-21), 3 місце – Крутяк Дарія (БПК, П-22).

Спецномінація «Верлібр/ Поезо-проза»:

Винарчик Лариса (БПК, Ф-41);

Спецномінація «Вірш про зиму»:

Барвінська Ванесса (БПК, П22);

Спецномінація «Висвітлення екологічних проблем Землі»:

Рогоцька Юлія (ІІ школа, 10-А).

               За перемогу у конкурсі учасники отримали дипломи  та грошові винагороди. Це стало можливим завдяки фінансовій підтримці:

Гудими Наталії Олексіївнизавідувачки сектору молоді та спорту Бродівської РДА.

Сої Андрія Володимировича – голови Профспілкової організації студентів Бродівського педагогічного коледжу ім. М. Шашкевича.

Старостату Бродівського педагогічного коледжу ім. М. Шашкевича. (голова – Лесик Зеновія Андріївна).

          Всі інші отримали сертифікат учасника Літературного конкурсу поезії та прози «Золоте перо».

                Величезну подяку хочу висловити від усіх конкурсантів і особисто від себе організатору - Роману Олеговичу Савчину: Саме ви працюєте, не покладаючи рук, творите та надихаєте кожного з нас, допомагаєте знайти себе у віршах та вдосконалюватись з кожним словом, з кожним рядком. Дякуємо!

         Дуже важливо зберігати душевний спокій та продовжувати творити, коли цього бажає душа. Тому бажаю нашим учасникам не втрачати цього творчого пориву, а лише вдосконалюватись у поезії та прозі. Тому... творіть!

            А я завершу словами Ліни Костенко, як це було і в той вечір: "І кожен фініш - це по суті старт...". Ну що ж, стартуємо?

Дарія Крутяк, П22

Переглядів: 69 | Додав: momentslova | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: