Пятница, 14.08.2020, 19:18
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Июнь » 15 » ЖИТТЄВОЮ СТЕЖИНОЮ РІДНИХ ТАЛАНТІВ #2 Ярослав Миськів
21:25
ЖИТТЄВОЮ СТЕЖИНОЮ РІДНИХ ТАЛАНТІВ #2 Ярослав Миськів

Ярослав Миськів

  Народився 19 червня 1960 року в мальовничому селі Велин Бродівського району, Львівської області, у сім’ї Володимира та Євгенії Миськівих. Спочатку черпав знання у Велинській початковій школі, згодом старанно навчався у Ражнівській восьмирічній школі. Багато часу присвячував книгам, які із задоволенням читав одну за другою. Першою прочитаною книжкою була «Ялинка» Михайла Коцюбинського Незабаром перечитав усю бібліотеку в селі та більшість книг у Ражневі. У 1975 році, по закінченню восьмого класу,  поступив до Бродівського педагогічного училища (тепер Бродівський педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича) на відділ «Трудове навчання».  Курсовим керівником новоприбулого студента став Теницький Михайло Петрович. Навчаючись у закладі надавав перевагу технічними предметам, серед яких були механіка, машинознавство, елементи опору матеріалів. Студентські роки пов’язує із приємними спогадами. Саме навчаючись у педучилищі, Ярослав Володимирович зустрічає кохання свого життя, дружину Олю, котра навчалася на відділі «Початкове навчання». Доля звела їх під час проходження двомісячної практики в  таборі «Колос», що розташований поблизу Львова у селі Зубра.

        У 1979 році завершив своє навчання в Бродівському педагогічному училищі і розпочинає працю вчителя у восьмирічній школі села Дацьки, Яворівського району. Та вже незабаром Ярослав Володимирович перериває роботу і служить у війську (1980-1982рр.). По завершенню служби ще на півроку повертається до педагогічних стежин, проте згодом приймає рішення повернутися до Бродів. А з 1982 року працював у Бродівському РВ УМВСУ на посаді саршого експерта. Згодом заочно поступає до тернопільського педагогічного інституту, який завершує у 1987 році. З 1998 року працює головним спеціалістом Науково-дослідного експертно – криміналістичного центру УМВСУ у Львівській області. Виховує чудових дочку та сина, котрі також закінчували Бродівське педагогічне училище.

        Перший вірш був написаний у сьомому класі який виражав політичну стурбованість подіям в Чилі. Його вірші друкувалися у районних газетах Брідщини, Яворівщини, в часописах «Іменем закону», «Міліцейський кур`єр», в журналах «Ранок» та «Брідщина» Ліричні доробки Ярослав Володимирович почав писати, коли був закоханий у свою нинішню дружину, Олю, а згодом у 1999 році релігійне видавництво «Добра книжка» видала першу поетичну збірку  «Мідь кленового листя». Видати її допоміг ще студентський друг, з яким разом навчалися у Бродівському педучилищі - письменник Роман Березюк.

    А вже незабаром, у 2016 році, побачила світ ще одна праця – «Колиска мого дитинства». В якій досліджує своє село із дуже давньою слов`янською назвою Велин, колиску його дитинства і ранньої юності, згадавши чи не про всі родоводи, які вийшли з неї і розгойдані життям, розмножились у світі. Останнім акордом в книзі виступає вірш, котрий став гімном для рідного села.

       У той же 2016 рік, автор у своїй новій праці «Сторінки історії міліції Брідщини» порушує пласт становлення місцевих правоохоронців та намагається спростувати стереотип про «погану» міліцію. У даній книзі Ярослав Володимирович описує останні 30 років своєї роботи в правоохоронних органах, починаючи від створення у 1983 році Бродівського райвідділу міліції, що охоплює Бродівський, Підкамінський, Пониковецький, Заболотцівський, Олеський та Лопатинський райони, і закінчуючи новою поліцією брідщини. Та як каже сам автор «А це  вже нова історія…»

Проект групи Ф-21 (кер.Савчин Р.О.)

 

Переглядів: 403 | Додав: momentslova | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: