Воскресенье, 07.03.2021, 05:24
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Июнь » 16 » Життєвою стежиною рідних талантів #1 Любов Чорна
12:34
Життєвою стежиною рідних талантів #1 Любов Чорна

Живи й твори, люби і мрій!

Лиши свій слід в земнім польоті,

Щоб пам̓ ятали люди, хто ти,

Життя цінуй, добро посій.

Любов Деберна (Чорна)

Любов Чорна

     Народилася 1 червня 1972 року в с. Шпиколоси Золочівського району в сім’ї Богдана та Стефанії Деберних. Після смерті батька з сім'єю переїжджає до м. Золочів, де й проходить її дитинство. Росла у багатодітній сім'ї, де було четверо дітей: Люба, Галина, Ольга та Богдан. Родина була дружною, працьовитою. Любов Богданівна була старшою помічницею та нянею для молодших. Старанно навчалася в Золочівській школі. Була відміницею, проте перевагу надавала гуманітарним предметам. Одним із її захоплень були співи, саме тому вона відвідує шкільний хор, де із задоволенням проводить свій час.

      По закінченню восьмого класу поступає у Бродівське педагогічне училище на відділ «Початкове навчання» і міцно переплітає свою долю із містом Броди.  Вагомий вплив на вибір майбутньої професії пані Любові зробила її перша вчителька, Колодій Катерина, котра вселила у серце юної учениці любов до дітей, яку та, в свою чергу, пронесла крізь усе своє життя. Відлетівши з домашнього гніздечка від батьків, потрапляє під надійну опіку Косовської Любові Михайлівни, котра стала курсовим керівником у педучилищі. З теплом  у серці та вдячністю згадує свого вчителя по баяну Германа Богдана Михайловича, котрий своєю вимогливістю вклав міцний фундамент знань, які не зникли безслідно. В педучилищі починає глибше та з більшим інтересом цікавитися літературою, завдяки вчителю, на той час російської мови, Грищук Дарії Василівні. Навчання поєднує із власними захопленнями, тому і відвідує фольклорний ансамбль, адже дуже полюбляє співати. У 1991 році закінчила, як колись і її батьки, Бродівське педагогічне училище (нині педагогічний коледж імені М. Шашкевича). Саме в цьому навчальному закладі, будучи студенткою третього курсу, зустрічає свою «другу половинку» – чоловіка Аркадія, з яким створюють сім’ю у 1990 році. По закінчені навчального закладу відразу влаштовується на роботу у ДНЗ №9 «Пролісок» м.Броди, де працює вихователем і досі. Присвоєне педагогічне звання «Вихователь-методист». Про відданість своїй роботі, любов до неї, про бажання краще пізнати свою професію і її глибини свідчить те, що Любов Богданівна є студенткою 4-го курсу Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Шевченка.

         Разом із чоловіком виховують двох синів – Андрія та Олега. Андрій, старший син, свого часу закінчив Бродівський педагогічний коледж ім. М. Шашкевича, а згодом і Тернопільський педагогічний інститут ім. В. Гнатюка. Проте обрав батьківську професійну стежину і став військовим. Навчається у Київському військовому інституті телекомунікацій та інформатизацій ім. Героїв Крут. Учасник АТО. Олег, молодший син, курсант Харківського університету повітряних сил ім. І. Кожедуба.

   Любов Богданівна надзвичайно творча та багатогранна особистість. Катехит та учасниця церковного хору при УАПЦ Різдва Христового м. Броди.  Учасниця Народного аматорського ансамблю народної пісні «Криниченька». Автор низки статей у районній газеті, слів і музики пісень для дорослих та дітей. Вірші почала писати недавно, після відкриття у її мікрорайонні УАПЦ Різдва Христового . Проте у її творчому доробку чимало творів, котрі входять у різні збірки. Перша поетична збірка «Торкнуся словом небес високих» побачила світ у 2011році. В ній широко представлена релігійно-духовна поезія, а також філософська, інтимна і  пейзажна лірика та авторські світлини. Згодом, у 2015 році, авторка представляє нове творіння – поетичну збірку «Барви України», у яку ввійшли твори, що були написані протягом чотирьох років.  А вже в 2016 році виходить посібник-хрестоматія «Художнє слово  у розвитку дитини», який увібрав у себе поетичні твори для діток, які мають широке практичне використання у навчанні та виховані дітей дошкільного та молодшого шкільного  віку.

        Мабуть, варто відмітити, що своє життя і свої вчинки пропускає крізь призму ЛЮБОВІ: до Бога, до України, до родини, до всього живого на землі.

      Життєве кредо: "Творчість – це моє життя, а педагогіка – життя моєї творчості".

Проект групи Ф-21 (кер.Савчин Р.О.)

Переглядів: 488 | Додав: momentslova | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: