Четверг, 22.02.2018, 17:43
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Апрель » 10 » «Запали синім»
17:24
«Запали синім»

 

        Музика, метушня, повітряні кульки злітають в небо, багато діток світяться від радості завдяки приємним подарункам - повітряним кулькам, морозиву, браслетикам. Відбувавалося дійство у м. Броди другого квітна на площі Ринок.
2 квітня - Міжнародний день інформування про аутизм. Синій – це колір людей з аутизмом, або, як їх ще називають, – дітей дощу. В цей день у світі люди носять одяг синього або блакитного кольору. А ще синій – це колір Всесвітньої організації аутизму, яка у 2005 році вперше організувала акцію на підтримку таких дітей «Запали синім». Ідея проведення даного заходу в м. Броди належала Келемен Наталії, колишній студентці БПК. Її син, якому 11 років, належить до числа "діток дощу".
 Напередодні свята були проведені організаційні збори, де обговорювали, як можна провести цей день, організатори акції надавали додаткову  інформацію про аутизм.         Свято готували студенти та викладачі Бродівського педколеджу, громадські організації міста («Наше місто», «Степ») та Бродівський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Також було організовано ярмарку, грошові кошти з якої були передані для благочинності.
Мета заходу - розповсюдити інформацію про дану проблему та допомогти батькам усвідомити, що вони не залишились наодинці з собою у вирішенні даної проблеми. Тема аутизму не є новою для нашої держави, але чомусь і досі в Україні не створено ефективну систему допомоги особливим діткам та їх батькам.
        Аутизм належить до групи загальних порушень розвитку. Тобто деякі сфери дитячої психіки розвиваються відповідно до віку дитини, нерідко навіть із випередженням, а декотрі - різко уповільнюються. Відомо, що при вчасному лікуванні 80% аутистів вдається адаптувати до нормального життя в суспільстві. Але, на жаль, вітчизняна система охорони здоров’я має багато недоліків при вирішенні даного питання, що змушує батьків самотужки шукати вихід із ситуації. 
       Акція засвідчили, що батьки і їх особливі дітки можуть розраховувати на підтримку і розуміння бродівчан.

 Совбан Мар’яна
 

     

     

     

     

Переглядів: 105 | Додав: valdz | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: