Воскресенье, 07.03.2021, 04:13
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Июнь » 4 » ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ГУРТКА ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА ТА ГРУПИ П13 КРИВЧЕ - КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ – ХОТИН - ЧЕРНІВЦІ
06:23
ЗАХОПЛЮЮЧА ЕКСКУРСІЯ ГУРТКА ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА ТА ГРУПИ П13 КРИВЧЕ - КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ – ХОТИН - ЧЕРНІВЦІ

Знати що відбувається у навколишньому світі, як просувається вперед власна держава, бути у курсі всіх справ, а головне бачити це все на власні очі і просто насолоджуватися краєвидами рідного краю – девіз нашої групи П13.

Подорож, яка розпочалась 28 квітня видалася дуже цікавою і  насиченою для нашої групи. Вставши о шостій годині ранку,  чекаючи транспорту, ми обдували всі деталі поїздки, і навіть які пісні будемо співати, оскільки наша група музична, то й без пісень не обійшлося.

Перша зупинка – Кривче. Море емоцій переповняли душу, стільки загадкових речей небачених в одному незвіданому місці ми ще не бачили: Кришталева печера, унікальна своїми відкриттями для людини. Печера «Кришталева» — одна з найбільших гіпсових печер Європи розташована в       с. Кривче Борщівського району Тернопільської області. Довжина — 23 км. Середня ширина ходів — 2,0 м, середня висота — 2,7 м. Відома з 1721 року. Вона практично суха і є легкою для проходження. Тут спостерігається впродовж року стала температура (+ 13,6 C).

Особливістю печери є те, що в ній підвищена іонізація повітря і води, абсолютна відсутність патогенних організмів, а недавно виявлено мінеральний болотний мул і воду. Усе це робить «Кришталеву» найперспективнішим об'єктом для лікувальних та рекреаційних цілей. Екскурсійний маршрут печери має електричне освітлення і досить зручний. Для його проходження не потрібно спеціального спорядження та одягу.

Це єдина освітлена печера на Тернопільщині, що приймає відвідувачів цілий рік.

Наступна зупинка Кам’янець-Подільський. Безліч фотографій та веселих посмішок щирих студентів, які вперше побачили таку красу, це місто сповнене якоїсь особливої чистоти. «Кам’яне місто» - бездоганно чисте, мури замків та оборон розкривають справжнє обличчя міста, яке, завдяки промінням сонця, так і хочеться відвідати ще багато тисяч разів або взагалі не виїжджати звідси.

Кам’янець-Подільський (колишні назви - Кам’янець, Кам’янець – Подільськ) з 22 березня 1919 по листопад 1920 - столиця УНР, значний економічний, освітній, культурний і туристичний осередок країни. Входить до Асоціації міст України. Має свій герб та прапор.

 

У Кам'янці-Подільському численні історико - архітектурні пам'ятки — Національний історико - архітектурний заповідник, історичний музей-заповідник, замок (XIV—XVI століття, перебудований у XVII—XVIII столітті), Петропавлівський кафедральний костел (XVIст.), дерев'яна Хрестовоздвиженська церква (XVIII століття).

        Наступна екскурсійна подорож - Хотин.

Завдяки вигідному стратегічному положенню Хотин відіграв значну роль в історії України, Молдови, Польщі, Туреччини та Російської імперії.

Спочатку це була невелика, збудована східними слов'янами на місці давнього поселення дерев'яна фортеця, яка захищала їх від численних завойовників. Поряд з нею і одночасно з нею існувало неукріплене селище. На його території археологи виявили залишки напівземлянкових жител з печами — кам'янками, які датуються IX—X століттями, а на глибині 1,2–1,4 м — виявлений культурний шар VII—VIII століть.

З X століття входив до складу Русі, згодом — Галицько-Волинського князівства.

Завдяки міцній твердині і вигідному розташуванню Хотин став центром розвитку ремесел і торгівлі, які в свою чергу сприяли розквіту культури та економіки міста. Про це, зокрема, свідчить і рукописне Хотинське Євангеліє XIV століття. У Хотині в ті часи відбувалися найбільші у Молдовському князівстві ярмарки, на які приїздили купці з різних країн Східної та Західної Європи. Місто було важливим митним пунктом в європейсько-азійській торгівлі. У другій половині XVI століття від хотинського ярмарку у молдовську казну надходила величезна сума грошей — 10 000 золотих на рік.

Закінчилась наша подорож мальовничим містом Чернівці. Розпочали ми  з університету, який дійсно залишиться надовго у нашій памяті. Шикарна архітектурна пам’ятка з діючою церквою, стільки факультетів, відділів, окремих кабінетів та залів, що і не реально все обійти та подивитись.

11 вересня 2000 року Указом Президента України Чернівецькому державному університету імені Юрія Федьковича надано статус національного.

 

Паюк Марія,  П13

 

Переглядів: 232 | Додав: valdz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: