Вторник, 09.03.2021, 03:05
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Февраль » 7 » ЗАБУТІ СТОРІНКИ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІЇ
17:20
ЗАБУТІ СТОРІНКИ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІЇ

(Ідеолог українського націоналізму -  Юліян Вассиян)

“Ніхто поза мною не має права бути суддею моїх діл,

бо я ішов ціле життя самітний.

Це є право душі на власність себе,

якого не зможе заперечити навіть сама смерть”.

(Юліян Вассиян)

 

29 січня гурток історичного краєзнавства  досліджував забуті факти української історії.

 

Великий внесок в це дослідження зробив   співробітник Бродівського краєзнавчого музею Корчик А. М., який відновив історичну справедливість, донісши до гуртківців призабуту інформацію про ідеолога українського націоналізму, філософа, теолога, одного з керівників ОУН, а ще й діяча нашого міста Броди - Юліяна Вассияна.

 

 

ХХ століття в історії України ознаменоване появою цілої низки непересічних особистостей, які творили обличчя цілої епохи, — знаних та невідомих для сучасних українців, консерваторів та революціонерів, постатей помітних, амбітних, що їхні імена й дотепер викликають емоційні збурення та дискусії. І на їхньому тлі залишається непоміченим науковець світового рівня —  Юліян Вассиян.

 

 

 

28 січня - чергова річниця проведення у Відні І-го Конгресу українських націоналістів, на якому у 1929 року була утворена ОУН. Одним із небагатьох делегатів конгресу був Юліан Вассиян - філософ, теолог, згодом один з лідерів ОУН. У Відні 1929-го Вассиян виголосив відому доповідь "Ідеологічні основи українського націоналізму", яка стала ідейною платформою Організації.

Його статті — відповідь усім тим, хто намагається очорнити український націоналістичний рух. Визнання та декларування беззаперечної цінності особи, її життя та гідності є засадничими у філософській концепції Ю. Вассияна та в ідеології ОУН загалом. Націоналізм Ю. Вассияна позбавлений агресії, для нього це — форма та спосіб людського зростання, в першу чергу духовного. Націоналізм у Ю. Вассияна — вольовий, базований на ідеї переможного чину, проте має характер цілісної,  логічно обґрунтованої ідеологічної системи, а відтак позбавлений непотрібного фанатизму та демагогії.

 

Праці Ю. Вассияна є переконливим аргументом для усіх, хто порівнює український націоналізм із політичними рухами радикального спрямування.

Постать Ю. Вассияна, як і його праці, досі не знайшла належного осмислення та вивчення. До цього часу немає повного видання творів мислителя, а окремі друковані праці майже невідомі. Видається доцільним та актуальним не просто вивчати ідеї  Юліяна Вассияна, відкривати незнані сторінки його біографії, а й розглядати його постать в ширшому контексті, в руслі європейської інтелектуальної традиції, представником якої він був.

 

Гурток історичного краєзнавства

Переглядів: 136 | Додав: valdz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: