Воскресенье, 07.03.2021, 04:46
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Январь » 3 » Волонтер Корпусу Миру - у педколеджі
16:06
Волонтер Корпусу Миру - у педколеджі

ВОЛОНТЕР КОРПУСУ МИРУ – У ПЕДКОЛЕДЖІ
("ГОЛОС ВІДРОДЖЕННЯ" 14 ГРУДНЯ 2018 Р.)
Минулого року наш навчальний заклад став учасником проекту Корпусу Миру в Україні в галузі освіти, згідно з яким волонтери-викладачі, як носії мови, допомагають українським колегам досягти кращих навчальних результатів у викладанні англійської, внести різноманіття та інноваційні методики у навчальний процес через спільне викладання, а також формувати у випускників лідерські та організаторські навички у сфері громадянської освіти. І ось уже місяць у нашому педагогічному коледжі ім. М.Шашкевича працює волонтер Корпусу Миру в Україні американка Карсон Холстейн, яка працюватиме у нас 2 роки.


Чим займається волонтер у педколеджі? Перше, це викладання англійської мови на парах разом із викладачами педколеджу у групах відділів «Початкова освіта» і «Дошкільна освіта» з додатковою кваліфікацією «вчитель англійської мови». Друге – це позаклас- на діяльність. Волонтерка проводить дискусійні клуби, учасниками яких можуть стати всі студенти, які бажають поглибити знання з англійської мови і розвинути навики спілкування. Клуби для студентів працюють по понеділках і четвергах з 15.00 до 16.20, а по середах – з 16.30 до 18.00 – волонтер проводить заняття з викладачами, які хочуть вивчити англійську. На ці заняття ми маємо змогу запросити й інших громадян міста (дорослих), які бажають вивчати англійську з носієм цієї мови, оскільки вже було декілька таких прохань.
Третє, чим займається волонтер, це освітня діяльність і освітні проекти – проведення майстер-класів, тренінгів, участь у різноманітних міжнародних проектах разом із викладачами та студентами педколеджу. Недавно волонтерка Карсон Холстейн і автор цих рядків, яка є українським партнером волонтерки, провели майстер-клас для викладачів педколеджу і вчителів англійської мови Бродівського району з особливостей застосування методики спільного викладання (Team-teaching). Оголошення про майстер-клас було розміщено у соціальних мережах і багато вчителів району виявили бажання відвідати його. Наступного дня ми провели відкрите заняття у групі П-22 (ІІ курс), де на практиці продемонстрували, як використовується технологія спільного викладання і які її переваги.
А 6-7 грудня я, як український партнер, і волонтерка Карсон стали учасниками тренінгу у Києві від Корпусу Миру та Посольства США в Україні з інклюзивної освіти. Тепер будемо проводити відповідне навчання для випускників педколеджу, оскільки інклюзивна освіта зараз на стадії впровадження в Україні, а такі навчання – це можливість перейняти кращий міжнародний досвід у цій сфері.
Переваг спільного викладання з носієм мови дуже багато. Безумовно, двоє викладачів на парі можуть зробити набагато більше, ніж один. Це – краще і ретельніше планування заняття, розробка матеріалів та ефективність для кожного студента, який отримує більше уваги. Крім цього, це покращення вимови у студентів і можливість уникнути добре відомої проблеми мовного бар’єру – боязні безпосереднього спілкування іноземною мовою. А ще робота волонтерки є добрим прикладом діяльності на благо громади і прикладом того, як багато одна людина може зробити для інших. Волонтери Корпусу Миру працюють безкоштовно, отримуючи лише стипендію на проживання на рівні мінімальної зарплати українського вчителя.
О.ПЕТРУСЬ, викладач Бродівського педагогічного коледжу ім. М.Шашкевича, голова циклової комісії викладачів іноземної мови, український партнер волонтерки

Переглядів: 204 | Додав: olpetrus78 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: