Пятница, 17.08.2018, 10:47
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Март » 7 » Виставка «Тарас Шевченко – художник. Погляд з ХХІ століття» в Тернополі
11:58
Виставка «Тарас Шевченко – художник. Погляд з ХХІ століття» в Тернополі

28 лютого у м. Тернопіль відбулося відкриття виставки робіт студентів Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, учасників школи різьбярства «Тарас Шевченко – художник. Погляд з ХХІ століття».

Разом із студентами «Технологічне відділення» ми вирушили у зимовий Тернопіль. Метою нашої поїздки було відкриття виставки, приуроченої до дня народження Т.Г.Шевченка.

Експозиція розміщена в Українському Домі «Перемога» — культурно-мистецькому закладі міста. Український Дім – пам’ятка архітектури місцевого значення, колишній кінотеатр «Перемога» — перший та найбільший кінотеатр міста. Ніхто із присутніх не приховував свого захоплення, адже виставка триватиме до 19 березня і кожен тернополянин, який прагне потамувати духовну спрагу, прийде оглянути наші рукотвори.

Виставка робіт наших студентів сподобалась не лише нам, але й гостям. Із великим зацікавленням оглядали експозицію викладачі Тернопільського національного університету ім.В.Гнатюка – канд.пед.наук С.П.Павх, канд.пед.наук В.Б.Сопіга, Р.М.Монько. А завідувач кафедри "Педагогічна освіта та охорона праці", канд.пед.наук, доцент Юрій Олексійович Туранов поділився враженнями з нашим кореспондентом:

- Юрію Олексійовичу, які ваші враження від виставки?

- Приємні, я радий, що у ваших студентів є час займатися такими творчими справами. Прикро, що наші студенти не завжди мають час, а головне бажання. Ви молодці, що займаєтесь творчою працею, організовуєтесь в межах коледжу і не тільки.

- Що ви скажете про роботи наших студентів?

- Вони неймовірні, хочу виділити роботи «Почаївська лавра», «Автопортрет Шевченка». Кожна з них по-своєму цікава. Багато хто вважає, що випалювання - це для дітей, але ви своїми роботами доводите нам зворотнє. Запрошуємо вас ще.

Нас люб'язно зустріли заступник начальника управління культури та мистецтв – В.П.Кармазин та заступник директора Палацу культури “Березіль” (Український Дім «Перемога») – Т.Ю.Мірошниченко. Бандуристи нашого коледжу І.Бабірецька, Є.Галаган, І.Качмар супроводжували відкриття виставки грою на бандурах, подарували чудові пісні на слова Т.Г.Шевченка. Варто відзначити, що головними творчими роботами студентів технологічного відділу стали картини випалені по дереву.

Ми залишили нашу виставку у дуже магічному місці, частково воно схоже на замок або палац. Усередині є колони, а сходи виконані у античному стилі. Гадаю, роботи студентів чудово доповнять зал. Хоч на вулиці крижана зима, у залі панували тепло і затишок.

Така виставка також знаменувала те, що відділення «Технологічна освіта» святкує ювілей – 60 років, а також успішно пройшло акредитацію на наступних 10 років, з чим вітаємо студентів, викладачів, а також завідувача відділенням, канд.іст.наук Б.М.Кривошину, який теж долучився до цієї поїздки.

Після відкриття виставки, ми помандрували до відомого озера, прогулялися стежками великого міста.

Хочеться подякувати долі за змогу бути частиною цього дійства та бачити, як твориться історія коледжу, як цінують наш заклад і його талановитих викладачів, як тепло відгукуються про наших студентів і випускників . Гадаю, у кожного залишаться лише теплі спогади, незважаючи на морозне повітря за вікном.

Надія Камінська

ФОТО ВІДЕО

Тернополяни, які побували, або ще мають можливість завітати до 19 березня у виставковий зал Українського дому «Перемога» вражені роботами студентів Бродівського педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича. Виставка різьблених робіт «Тарас Шевченко – художник. Погляд з ХХІ століття», виконана за ескізами картин Тараса Шевченка у різних техніках приурочена дню народження Великого Кобзаря. Студенти здійснили невеличкий екскурс по творчості художника-Шевченка, опрацювавши його  ранні роботи, подорожі,  заслання.

Велика дяка від Тернопільської міської ради і мешканців міста куратору та викладачу декоративно-прикладного мистецтва коледжу Ігорю Ошурку та його студентам, які  займаються такими потрібними, повчальними, творчими справам, і примножують мистецькі скарби нашої нації

Приємно що виставка є мандрівною і її зможуть оглянути в усіх регіонах України. Є сподівання і надія, що роботи студентів коледжу побувають у відомих музеях та виставкових залах у наших закордонних колег.

Успіхів Вам, добра, миру і творчого натхнення.

Василь Кармазин – заступник начальника управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради.

Переглядів: 67 | Додав: valdz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: