Воскресенье, 07.03.2021, 04:49
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Январь » 12 » У передчутті дива
17:58
У передчутті дива

 

    Інтегроване навчання – один з основних принципів реформування освіти, однак простежити його у наших школах не така вже й легко. Отож, тільки здавши сесію, ми вирішили на власні очі побачити, що ж це таке і з чим його їсти J. Наша група П-33 стала учасником виїзної педагогічної лабораторії.

27 грудня під керівництвом викладача методики навчання української мови Сокур Р.Б., разом із заступником директора з навчальної практики Адамів Г.С., методистами Перхач Л.П., Болгар О.М., Кривошиною Н.М. ми вирушили у місто Лева, аби пересвідчитись, що інтегроване навчання не міф і не вигадка, а справді активно застосовується у сучасних школах.

   Провели ми виїзну педагогічну лабораторію у 2-А класі середньої загальноосвітньої школи №87 Львова під керівництвом вчителя вищої категорії, «старшого вчителя» Ковалів Ірини Ярославівни. Сказати, що вражені, – не сказати нічого, однак про все за порядком.

 Прибувши до місця призначення, ми, як на звичному спостереженні, осіли в кінці класу, ще сонно позіхаючи. Звідки ж могли знати, що спокійно посидіти того дня нам так і не вдасться. Вчитель сформувала 6 творчих груп, одна з яких – наші студенти, що працювали в ролі учнів. Довелося і рахувати, і старанно виводити літери, і підіймати руку, щоб не осоромитись перед малятами та одногрупницями.

 Загалом ми побачили 3 уроки тематичної інтеграції, у яких поєднувалися математика, українська мова, літературне читання та трудове навчання. З математики темою уроку було обчислення виразів з переходом через десяток та розв`язування задач двома способами на знаходження третього доданка. З української мови відбулося узагальнення знань по темі «Речення». На літературному читанні діти розглядали твір Івана Малковича «Золотий павучок». На трудовому навчанні – робота з папером, виготовлення різдвяної шопки, в чому наші студенти, усі без винятку, і допомагали школярам.

Оскільки інтегрований методичний день мав назву «У передчутті дива», нас, звісно, не оминула святкова атмосфера, що панувала у класі. Після закінчення останнього уроку дітки заспівали для нас неймовірно красиву колядку, що і було найбільшим душевним подарунком того дня. Ми в свою чергу також віддячили дітям солодощами та щирою колядою.

Усі три уроки злетіли наче хвилина, за яку ми дізнались надзвичайно багато: інноваційні методи, нові та цікаві вправи, абсолютно інший підхід до виховання та навчання учнів – це те, чим ми поповнили наш багаж знань перед початком пробної практики. Також ми навчилися об`єднувати дітей у групи та працювати з ними, інтегрувати навчальний матеріал, підбирати тематичні завдання.

 Після уроку вчитель відповідала на всі запитання студентів та методистів за чашкою гарячого чаю. А далі ми всі разом із вчителькою вирушили на захопливу екскурсію підземеллями Львова з екскурсоводом Андрієм, що також забезпечив хороший настрій та надзвичайно захоплював історіями наступні 2 години. Їхали додому щасливі та приємно вражені, хоч і втомлені. 

     Ми дуже вдячні методистам, а особливо організатору самої поїздки – Сокур Руслані Богданівні за неймовірний шанс побачити зовсім іншу сторону навчання, яке справді можна назвати інноваційним. Ми здобули надзвичайно великий багаж знань і тепер маємо з чим іти на практику. А найголовніше – ми отримали теплі спогади та чудові емоції, які будемо згадувати ще дуже довго. Сподіваємося, це не остання наша поїздка і що попереду нас чекають ще більш радісні та захоплюючі моменти.

 

Кравчук Уляна

 

Переглядів: 207 | Додав: myroslav | Рейтинг: 4.8/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: