Пятница, 26.02.2021, 18:47
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Апрель » 29 » У ПЕДКОЛЕДЖІ ГОВОРИЛИ ПРО ГУМАННУ ОСВІТУ
10:16
У ПЕДКОЛЕДЖІ ГОВОРИЛИ ПРО ГУМАННУ ОСВІТУ

Всі люди наділені здатністю до співчуття,

тому дух гуманізму розвиватиметься і надалі.

                                               Альберт Швейцер

В умовах непростої для українців політичної, економічної та соціальної ситуації, в тому числі, складних відносин між людьми, хижацького ставлення до тварин, у педколеджі вирішили підняти актуальне у сучасному світі питання гуманної освіти і переключити увагу студентства на стосунки між людиною та твариною.

Саме з такою метою 26 квітня 2017 року в актовій залі педколеджу для студентів 4 курсів спеціальностей «Початкова освіта» та «Дошкільна освіта» був проведений науково-методичний семінар «Упровадження елементів гуманної освіти в українську освітню програму». Ініціаторами проведення семінару стали завідувачі відділень Соя Андрій Володимирович, Дичик Людмила Степанівна та координатор освітніх проектів Naturewatch Foundation в Україні Богачик Олександр Григорович.

У своєму виступі Олександр Григорович наголосив на тому, що любов, увага до людини, повага до людської особистості та добре ставлення до всього живого – ось у чому, перш за все, полягає сенс гуманності. Етичне ставлення людини до тварин формується у родинному колі з перших років життя, проте розуміння важливості бережливого ставлення до тваринного світу, відповідальності за свої дії перед природою повинне стати основою виховного процесу вже на початковій ланці освіти.

Гуманна освіта дає змогу майбутнім вчителям та вихователям отримати та поглибити знання щодо гуманізації навчального і виховного процесу у школі та ДНЗ, розширити власний світогляд та підвищити фаховий рівень, оскільки зараз гостро стоїть питання якісної освіти, а це не тільки надання певних знань і навичок, а також виховання підростаючого покоління у дусі гуманізму та формування у молодої людини таких фундаментальних людських якостей, як відповідальність, співчуття та доброта. В даному контексті гуманна освіта або навчання гуманного ставлення та добробуту тварин поглиблює знання, навички, розуміння та відношення до нашого втручання в життя тварин та їх здатність задовольняти свої потреби, формує повагу до життя, живих істот, довкілля та розуміння взаємозалежності усіх живих створінь.

Переглядів: 295 | Додав: valdz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: