Пятница, 26.02.2021, 18:43
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Октябрь » 19 » У нашому коледжі таке було вперше
01:53
У нашому коледжі таке було вперше
 

   У четвер, 12 жовтня 2017 р., відбулось чергове методоб’єднання керівників академгруп Бродівського педколеджу. Зовсім не схоже на традиційне, а виїзне. Ще одним приємним сюрпризом стала форма проведення відкритого виховного заняття - студенти груп Д-31 і Ф-31 провели інтегрований виховний захід під назвою «Скарби нації».

Здавалося б, звичайна виховна година, нічого особливого,  то чому я написала, що таке було вперше? А ось чому.  Виховну годину було проведено у формі квесту.  Ви можете пригадати багато квестів у нашому коледжі, та цей був особливий.

 Ми провели квест на виїзді —у Підгорецькому замку. Брали участь у цьому заході не тільки студенти групи Д-31 Ф-31, а й викладачі коледжу. Отож, ведучі оголосили про початок квесту: викладачі та студенти поділилися на 3 групи по 5 чоловік. Правила квесту вимагали кмітливості, точності та уважності, адже потрібно було по карті віднайти кожну зупинку із завданнями, дати відповіді на ці завдання та сфотографуватися із контролерами. А щоб краще знати місцевість, усі учасники дійства послухали історію замку від екскурсовода, а вона є дуже цікава, особливо легенда.            

 Кожен місцевий житель може поділитися з вами історією про страшну смерть найвідомішої постаті Підгорецького замку – Марії Жевуської. Це її привид ночами бродить залами, де досі не може знайти спокою. За легендою, колись панна була живцем замурована у кам`яну стіну руками рідного чоловіка.

За що пан Жевуський так вчинив із молодою дружиною – існують різні версії. Одна із них навіть про те, що причиною була нездатність жінки народити графові спадкоємців. Та більш правдоподібно звучить версія невірності Марії своєму законному чоловікові. Старожили, хто насправді знав Марисю - Білу Пані - розповідають, що та таки мала пристрасть до позашлюбних інтриг, за що і була покарана. Відомо, що Марія була молодшою за свого чоловіка аж на 40 років. 

Місць, де могла бути замурована графиня, у палаці є кілька. У підвалі, в який ведуть 4 сходини, привид бачили найчастіше. Є тут ще одна загадкова кімната. Це передпокій, який веде до спальні пана Жевуського. В одній зі стін  вмурований камін. Збережений ще із XVII століття, витвір дуже дивний: тут немає печі, де можна розпалити вогонь, анi димоходу. На камiнi — гравюра голови красивої жiнки. Що знаходиться усередині каміна — ніхто не знає. Хто зна, може, саме тут спочиває тіло вбитої Марії. 

Як би там не було, та на численних світлинах, знятих фотоапаратами простих туристів та дослідників паранормальних явищ, дійсно видніються незрозумілі плями білого кольору. Звідки береться цей ефект – невідомо. 
      Та учасникам квесту це не завадило, і вони швидко розв'язували завдання з історії, культурології і мови. В кінцевому результаті всі команди набрали однакову кількість балів — 15. Закінчився виховний захід нагородженням команд та спільною фотосесією на фоні неймовірно красивого Підгорецького замку. Цікаві місця рідного краю ще довго вабитимуть педагогів, які приведуть молоде покоління до витоків своєї історії. Віримо, що молодь, у свою чергу, повернеться із близькими та друзями до національного природного багатства і збереже його для майбутнього держави.

 

 Н.Мельничук

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 420 | Додав: myroslav | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: