Четверг, 22.02.2018, 17:41
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Апрель » 12 » Тиждень ЦК фізико-математичних дисциплін
12:35
Тиждень ЦК фізико-математичних дисциплін

Лиш у праці ти стаєш кращим й розумнішим,

Лиш ти сам собі творець, будь давай мудрішим

Приділи частинку часу ти усім наукам,

Бо без них ти, друже мій, будеш вічно в муках.

Нещодавно в стінах Бродівського педагогічного коледжу проходив "Тиждень ЦК фізико-математичних дисциплін". Викладачі разом із студентами провели багато цікавих заходів. Ми мандрували у світі царств захоплюючих наук. Кожен із нас почерпнув для себе щось нове. Тож, детальніше про ці заходи…

20 березня Долинюк Мирослава Миронівна організувала відкрите заняття з методики навчання математики у початкових класах на тему "Геометричні фігури". На парі широко використовували інтерактивні методи, мультимедійні засоби та інші сучасні технології навчання. Студенти працювали у групах, захищали свої невеличкі проекти на теми: "Задачі історичного змісту при вивченні величин", "Задачі природничого змісту на уроках математики в початкових класах", "Задачі на місцевому матеріалі". Викладач показала нетрадиційні методи вивчення теми "Геометричні фігури", які, беззаперечно, будуть корисними у подальшому професійному житті студентів, адже є не тільки пізнавальними, але й неймовірно цікавими для учнів, бо допомагають з легкістю сприйняти матеріал, грунтуються на життєвому досвіді дітей та сприяють безпосередньому сприйманню того чи іншого геометричного явища. Наголошувалось на активному використанні персонального інтернет-блогу, в якому студенти в режимі онлайн можуть ознайомлюватись із лекціями занять, збагачуватись сучасними інтерактивними технологіями, матеріалами, відеопрезентаціями, виконувати різноманітні завдання, перевіряти власні знання. Студенти залишились неймовірно задоволеними такою неординарною парою, адже сучасне суспільство вимагає сучасного вчителя, людини, яка йде в ногу з часом та новими технологіями.

Також цього дня проводився майстер-клас для викладачів "Візуалізація навчального матеріалу засобами хмарних технологій. Техніка Скрайбінг". Проводив майстер-клас викладач Стрільчук Андрій Михайлович. Так що ж таке "скрайбінг"? Скрайбінг - це нова техніка презентації, винайдена британським художником Ендрю Парком для британської організації наукових знань. Доповідь спікера супроводжуєтьстя ілюстраціями "на льоту" малюнків фломастером на білій дошці. Кожен з присутніх викладачів зміг отримати базові знання, що в подальшому дасть змогу застосовувати дану техніку при вивчені різного виду матеріалів.

У вівторок, 21 березня, відбувся фізичний диспут "Чай п'ємо - фізику вчимо", який провів викладач Худзь Володимир Пилипович. Він розповів цікаві факти про чай, пов'язуючи їх із фізичними явищами. Ось наприклад: "Неподалік від Мукачевого, що на Закарпатті, розкинулась найпівнічніша у світі плантація, на якій росте ця теплолюбна рослина". Викладач майстерно зумів знайти підхід для зацікавлення, і присутні студенти в невимушеній атмосфері із чашкою чаю з легкістю і зі задоволенням вивчали фізичні явища.

А вже у середу, 22 березня, викладачі Бродівського педколеджу мали змогу побувати на майстер-класі "Створення та використання блогу в професійній діяльності", який проводив Дзьобань Валентин Федорович. До відома, блог - це веб-сайт, головний зміст якого - записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. Для блогів характерні короткі записи тимчасової значущості. На цьому майстер-класі було показано, як створювати і заповняти блоги, і, як підсумок, кожен присутній мав змогу створити свій блог, який стане фундаментом для сучасного викладача нашого коледжу і модернізує заклад.

Безсумнівно, кожен з нас в дитинстві любив ігри. І сучасні діти люблять їх не менше, ніж ми колись. Та цікавим є те, що ігри доволі часто використовують… вчителі. Звичайно, на своїх уроках вчителі використовують не звичайні, а дидактичні ігри. Вони допомагають дітям краще сприймати навчальний матеріал. От і студентки групи П-42 а саме: Яремчук Марія, Новосад Світлана, Сторощук Соломія під керівництвом викладача з методики навчання математики Долинюк Мирослави Миронівни вирішили поділитися зі студентами 3-х курсів своїм досвідом використання дидактичних ігор на уроках математики за час проходження переддипломної практики. Цей обмін досвідом відбувся у формі математичної лабораторії, яка відбулася 22 березня. Дівчата розповіли слухачам про дидактичні ігри, ознайомили із різновидами дидактичних ігор, продемонстрували, як їх можна використовувати на уроках математики в початковій школі і навіть показали фрагменти із своїх власних уроків. Надіємося, що така інформація стала корисною для гостей лабораторії і вони змогли почерпнути з неї щось нове для своїх уроків.

І на завершення, в четвер, ми побували у світі, де панували цариці всіх наук - Фізика і Математика. Багато хто з вас скаже, що вивчати фізику і математику нецікаво, проте, побувавши на фізико-математичному вечері "Поринь у світ науки" (організатори - Савчин Роман Олегович і Дзьобань Любов Антонівна зуміли показати це з іншої сторони), кардинально змінив думку. Кожен із присутніх, разом із Двієшницею, мандруючи, зустріли на своєму шляху Мага, який продемонстрував математичні фокуси, побували на сеансі телепатії, зазирнули у царство Гієрона, де мали змогу зустрітися із Архімедом. Не менш цікавою була зустріч із фізиком, котрий провів фізичні досліди, в яких мали змогу взяти участь бажаючі. Поміж всього цього знайшлося місце і для літературної хвилинки, де студенти зачитували вірші про вищезгадані науки. Тож, ми зрозуміли, що фізика і математика надзвичайно важливі, цікаві науки. Скільки всього їм під силу. Зникне фізика і математика - зникне все.

Крім всього цього, студентам коледжу була запропонована незвичайна виставка газет, що зручно розмістилися у фойє коледжу. Тут тобі фізичні явища і їх зміст, і нові досягнення в комп’ютерних технологіях, і цікаві математичні факти. Студенти протягом всього тижня мали змогу поповнити свої знання надзвичайно цікавими речами, і, повірте, бажаючих було багато.

Ось так пройшов тиждень ЦК фізико-математичних дисциплін. Наповнений магією, містикою, ароматом чаю, що заполонив наш коледж, віршами, в яких перепліталися фізика, математика і кохання, новими знаннями і новими можливостями. Цей тиждень показав зовсім іншу сторону наук, ту, яку ми всіма силами не хочемо побачити, ту, в якій науки цікаві і легкі. Вчіться, читайте, створюйте себе… Мудрості вам і щасливих усмішок на ваших обличчях.

Софія Камінецька, П13

Переглядів: 158 | Додав: valdz | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: