Вторник, 09.03.2021, 03:19
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Апрель » 10 » Студенти та викладачі Бродівського педколеджу виготовляли писанки
21:07
Студенти та викладачі Бродівського педколеджу виготовляли писанки

Історія писанки сягає сивої давнини, вона пов'язана з поклонінням родючості землі, з величанням весняного відродження життя. Яйце символізує сонце і відродження. Наші предки вірили, що писанка має магічну силу — приносить добро, щастя, захищає від усього злого.

Зараз ми поєднуємо писанку з Великоднем. Малюнки на писанці мають символічне значення: зірка і хрест — символи сонця, рослини — юності, краси, здоров'я, колосся — врожаю.

Кольори також мають певну символіку. Червоний колір означає радість, життя, любов, жовтий — врожай, блакитний — небо, здоров'я, зелений. — плодючість.

Існує багато способів виготовлення писанок. Студенти та викладачі Бродівського педколеджу виготовляли писанки у шпильковій техніці. Майстер-клас провів Ярослав Осадца, він ознайомив нас з поетапним виготовленням писанки, розповідав про символіку малюнків та кольорів на ній.

Робота ця клопітка і потребує витримки, сумління та часу. Але це вартувало того, оскільки в кінці роботи у кожного була гарна, яскрава писанка, яку можна комусь подарувати чи прикрасити свій великодній кошик.

 

За організацію дякуємо Гай Вікторії Романівні.

 Партика Роксолана

Переглядів: 232 | Додав: myroslav | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: