Воскресенье, 07.03.2021, 04:04
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Март » 26 » Студенти розподіляють громадський бюджет?
18:07
Студенти розподіляють громадський бюджет?

Зовсім нещодавно проблема створення проекту за рахунок коштів громадського бюджету об'єднала п'ятьох креативних студентів. Як же це сталось і що мається на увазі?

14-15 березня у Львові, на DRI Youth Talk «Вирішуй для міста: громадський бюджет», збирають активну молодь. Про це дізнався наш викладач Руслан Петрович Данилюк і, відповідно, зібрав нашу команду.

Учасниками команди від колледжу стали: Вікторія Романчишин (Д-21), Марта Валла та Дарія Крутяк (П-22), Богдан Дутчак та Денис Мережа (Т-21). У переддень поїздки ми обговорили всі організаційні питання та дізнались тему нашого проекту, який, за правилами дебатів, ми маємо представляти вже у Львові. Цього року тема звучить так: "Громадський бюджет твого міста". Чесно кажучи, ми не дуже добре розумілись у цьому питанні, хоча тепер кожен із нас знає, що мешканець міста, в якому є запроваджений громадський бюджет, може самостійно пропонувати та обирати, на що саме витратити частину коштів міського бюджету.

 

14 березня, четвер.

Приїхавши у Львів, ми ще мали час обговорити питання щодо проекту, зіграти в різноманітні настільні ігри та випити теплого чаю. О 13 годині ми вже у просторі "Communa", де познайомились з організаторами заходу та іншими учасниками (дві команди зі Львова, по одній з Острога та Чернівців). Також було декілька дискусій з такими людьми, як Юлія Гвоздова, Артем Стельмашов, Уляна Пак та Андрій Гуманков. Нам розповіли власне про те, що таке громадський бюджет, про засади партиципативної демократії, теорію та практику місцевого самоврядування, про те, як функціонують дебати. Цього ж вечора ми встигли зіграти в інтерактивну гру громад, де спробували представляти і захищати проекти, створені за декілька хвилин. А пізніше ми ознайомилисьі з правилами щодо тих дебатів, які мали відбутись вже завтра.

Прийшовши в DREAM Hostel, ми почали активно працювати всією командою. Декілька годин роботи над проектом - і вже втомлені вирішили все-таки лягти спати.

 

15 березня, п'ятниця.

Добрий ранок, Львове! Ранок справді добрий, бо всі виспані, набрані сил, енергійні. За чашкою чаю ми допрацьовуємо проект команди.

Вирішуємо прогулятись вуличками міста. Дружно, в одній компанії гарно проводимо час.

О 17 годині ми вже у "Communa". Жартуємо, посміхаємось, зустрічаємось з учасниками інших команд і готуємось до представлень проектів. Суддями були Артем Стельмашов, представник Київської міської ради, Наталія Ліпська, громадська діячка, авторка успішних проектів ГБ у Львові, і Юлія Гвоздович, депутатка Львівської міської ради.

Перший етап. Презентації проектів.

Другий етап. Дебати з іншими командами щодо їхніх проектів.

Третій етап. Запитання від журі. Останнє слово кожної з команд.

І нарешті - оголошення результатів. "1 місце - команда з Бродів..." - а ми не віримо, не віримо тому, що чуємо зараз. Невже ми, студенти другого курсу педагогічного коледжу, зайняли перше місце тут, серед студентів найвідоміших закладів освіти в Україні? Так, це ми! Робимо останні фото з події на згадку і прощаємось зі всіма, бо пора додому.

Організатором події виступили Democracy Reporting International (Офіс зі сприяння демократії) разом із Львівською міською радою. Величезне дякую за те, що ви забезпечили нам комфорт на ці два дні, безліч емоцій, неабиякий досвід та натхнення працювати і ще раз працювати. Надалі нас очікує участь в загальнонаціональному дебатному турнірі в Києві.

Надзвичайно!

Побільше б таких цікавих та пізнавальних заходів!

 

Дарія Крутяк, П-22

Переглядів: 192 | Додав: myroslav | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: