Воскресенье, 07.03.2021, 04:50
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Февраль » 10 » Соборність - день січневого возз'єднання!
23:32
Соборність - день січневого возз'єднання!

У вівторок, 22 січня, студенти та викладачі нашого коледжу відзначали дуже важливе державне свято - День Соборності. Гордість за свій відважний народ та патріотичний настрій переповнював кожного із нас. Це свято відзначається щороку, і в цей день ми відчуваємо якісь особливі емоцій.

Яка ж історія свята? ...

 22 січня, в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки на Софіївській площі в Києві, в Україні відзначають це дуже важливе для всієї країни державне свято.

Яка ж історія свята та яке значення воно відіграло в історії нашої культури? Ідея Соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві. Акт Злуки, виголошений 100 років тому, спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної єдності, важливою віхою процесу становлення політичної нації. Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі, сприяв подоланню залишків ідей федералізації в ментальності національної політичної еліти.

Сьогодні, після стількох років Незалежності, проблема соборності України є актуальною. Культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу та Заходу існували завжди, вони отримали назву " Синдром Збруча", однак завжди наші співвітчизники прагнули єдності.

 Українці повинні знати свою історію, історію правдиву. Отже, яке ж значення відіграв День Соборності для України? Століттями розірваний народ визволився з неволі, Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна - з Австро-Угорської імперії - і возз'єднався на своїй землі в єдину українську державу.

Сьогодні є навіть вулиці, названі на честь Дня Соборності України.

Наш коледж вирішив теж брати участь в проведенні цього великого свята. Усі викладачі та студенти йшли на площу міста, на якій відбувався святковий концерт . Незважаючи на холодну погоду, усі присутні уважно та зацікавлено слухали виступ та щиро молилися. Дух миру та єдності витав над кожним студентом. Після цього викладачі разом із студентами утворили живий ланцюг, яким попрямували до пам'ятника Небесної Сотні.

 Павлюк Олеся

Переглядів: 156 | Додав: myroslav | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: