Вторник, 09.03.2021, 03:04
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Февраль » 7 » Соборна Україна: від ідеї до життя
17:15
Соборна Україна: від ідеї до життя

100 - річчя з дня Акту Злуки ЗУНР та УНР  гурток історичного краєзнавства вшанував виховним заходом, який провели учасники краєзнавчого гуртка.

Історія Української держави сповнена незабутніми сторінками минулого, пам’ять про які додає нам віри у непереможний дух та силу українського народу, виховує відчуття гордості та поваги до своєї країни. Віхи історії несуть в собі незаперечну життєву мудрість, яка, зокрема, вчить, що успішне майбутнє України як міцної, демократичної, високорозвиненої європейської держави залежить від здатності українського народу до дієвої консолідації та єдності навколо реалізації цієї мети.

На Софійській площі в Києві у 1919 році Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою вперше за 600 років   реалізував своє одвічне прагнення  об’єднати свої землі в єдину велику країну – Україну.

Акт Злуки мав усі шанси розпочати та продовжувати відлік безперервного існування української державності аж до сьогоднішнього дня. Цим історичним документом було створене правове підґрунтя для того, щоб «об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу». На жаль, це об’єднання виявилося нетривким, і невдовзі історія розпорядилася так, що окремі частини українських земель знову опинилися у складі різних держав.

Разом із тим, Акт Злуки залишив глибокий відбиток у національній свідомості українського народу. Пам’ять про цю подію додавала сили і наснаги наступним поколінням у боротьбі за вільну, незалежну і соборну Українську державу. Акт Злуки назавжди увійшов в історію як символ віковічного прагнення нашого народу до об’єднаності, цілісності і неподільності.

Чергове святкування Дня Соборності – це не лише важливе національне свято, але й зручний привід для того, щоб ще раз осмислити пройдений нашим народом шлях до державності, щоб зробити правильні висновки та взяти все цінне з повчального історичного досвіду.

 

Переглядів: 147 | Додав: valdz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: