Пятница, 26.02.2021, 18:48
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Декабрь » 15 » Правові дебати
21:59
Правові дебати

1 грудня набирає чинності для України Конвенція Ради Європи про захист дітей від зневаги, жорстокості  та експлуатації . 

Чи потрібна вона нам? Як захистити дітей? Чому суспільство не бачить жахливої статистики, а уряд не реагує?

Питань дуже багато. Відповідей поки що немає.

Сльози, образи, втома, дефіцит часу переплелися з моментом народження цікавих ідей, креативних пропозицій.

Тому 7 грудня, в рамках тижня права, який походив в Бродівському педагогічному коледжі в період з 4 до 8 грудня, у стінах Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, викладач правознавства, Яремович Марія Андріївна провела ПРАВОВІ ДЕБАТИ, під час яких студенти винесли цю  проблему на обговорення, оскільки вона стосується не лише дітей, а й суспільства в цілому. Група студентів була поділена на дві команди, одна із них мала назву  «ДЕ-ФАКТО», яка впевнено стверджувала незахищеність дітей в Україні за допомогою фактів і команда «ДЕ-ЮРЕ» , що на основі юридичних підставдоводила протилежне. В ході дебатів відбувалися справжні протистояння, які варто було побачити і почути. Щоб краще  зрозуміти дану проблему та уникнути двозначності в трактуванні понять, вони надавали визначення основних термінів, наводили приклади, розглядали ситуації…

Основним критерієм команди «ДЕ-ЮРЕ» було те, що держава повинна гарантувати права дітей, оскільки молоде покоління – майбутнє нації, а аргументами: в Україні існує нормативно-правова база, покликана захищати дітей від усіх проявів насильства та експлуатації, а також, права дитини захищені найвищим законом України – Конституцією України, Конвенцією про права людини, Конвенцією про права дитини.

І команда «ДЕ-ФАКТО», яка доводила, що закони залишаються на папері, а права дитини продовжують порушуватися, неефективність роботи державних служб, низку недієвих законів, адже 120 тис. дітей в Україні – сироти і діти, позбавлені батьківської опіки та піклування, з них 20 тис. – безпритульні.

Не залишили цю проблему поза увагою і глядачі з суддями, які були присутні на цьому заході, оскільки більшість із них допомагали знайти шляхи вирішення цієї проблеми, аналізували відповіді кожного учасника.

Підбиваючи підсумки дебатів команд із позиціями «ЗА» і «ПРОТИ»  більшість із присутніх заперечувала тезу про те, що діти в Україні захищені. Хотілося згадати біблійний вислів: «Благими намірами вимощено дорогу до пекла», а саме пекло видається життя тих дітей, які стоять з протягнутою рукою у підземних переходах або працюють в копальнях по двадцять годин на добу. Саме цей вислів став красивою фінальною крапкою в напруженій дискусії команд.

Переглядів: 353 | Додав: myroslav | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: