Вторник, 09.03.2021, 03:24
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Март » 25 » Полюбімо нового Кобзаря!
18:13
Полюбімо нового Кобзаря!

З приходом весни все навкруги пробуджується, оживає. Кожному з нас хочеться чогось нового небаченого досі, та завжди варто пам’ятати про пророче і вічне.

І ось на землю України прийшла нова весна, весна, яка щорічно приносить спогад про віщого Тараса, про нашого славного Кобзаря – Шевченка.

З 18.03.19 по 25.03.19 у стінах Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича пройшов інтегрований тиждень, присвячений «Шевченковій весні».

Ким же ми звикли бачити Шевченка: Генієм? Борцем? Кобзарем? Звісно, його внесок в розвиток та становлення української держави безмежно великий. Його пророчі слова й досі актуальні. В усьому світі, мабуть, немає жодної людини, яка не знала б,  хто такий Тарас Григорович Шевченко. І ми завжди повинні пам’ятати, яких висот письменнику вдалося досягнути власними зусиллями. Але в сучасному суспільстві нам варто спробувати поглянути на творчість  Кобзаря по-новому.

Саме тому викладачі філологічних дисциплін коледжу запропонували нам відкрити для себе нові грані Шевченка. Таким чином, 18.03.19 р.  відкрився тиждень «Шевченкова весна». Т. Шевченко  у фокусі української філології. Під керівництвом Лаголи І.М., за участі викладачів Дичик Л.С., Свиріпи Л.К., Поврозник І.С. та Сокур Р.Б. ми, студенти, розширили свої знання про Шевченка за допомогою технології «Світове кафе», яка дозволяє залучити  у процес обговорення колективний інтелект учасників та закликає до багаторівневого діалогу у комфортній атмосфері відкритості.

Для ефективного обговорення учасники розмістилися за столами у групах по 5 осіб. За кожним столом - «господарі» (викладачі філологічних дисциплін) , а решта – запрошені гості. На кожному столі лежала «скатертина» (аркуш великого формату) та різнокольорові маркери. Ми у зручний спосіб відобразили свої ідеї  та через визначений відрізок часу переходили за інший стіл.

 Обговорювали проблему - «Рок Т. Шевченка. Чому нам потрібно полюбити іншого Кобзаря?»

Кожна група отримала завдання для дослідження:

1 група – шлях до успіху через мрію. Чи дійсно Шевченко був знедоленим, чи це вже був новий тип європейського українця?

2 група - Шевченко-художник. Новий погляд на його мистецьку творчість.

3 група - художнє слово Шевченка  в інтерпретації сучасних музичних виконавців.

4 група – світова велич Кобзаря.

Після закінчення всіх раундів групи повернулися за свої столи і допомогли «господарям» підготувати презентації. В кінці відбулася презентація від кожного столика з подальшим обговоренням та узагальненням висвітлених ідей.

Отож, завдяки нашим викладачам ми відкрили для себе нового Шевченка і полюбили його по-новому, хоча не любити його не можливо, а також ознайомились з новою технологією навчання.

Тарас Шевченко - це той вогник, який здавна освітлює нам дорогу до правди та свободи, це образ незламного та нескореного патріота, це той, хто зміг досягнути поставлених цілей в житті, незважаючи на всі труднощі та уроки долі. Тому нам, нащадкам, необхідно цінувати та любити те пророче слово і, згадуючи незламний дух Кобзаря, впевнено йти до своєї мети.

 

 

Галина Кропивницька

 

Переглядів: 167 | Додав: myroslav | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: