Воскресенье, 07.03.2021, 05:24
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Апрель » 6 » Подарунок Шевченку
13:36
Подарунок Шевченку

Студенти Бродівського педагогічного коледжу разом із керівником школи різьбярства Ігорем Степановичем Ошурком черговий раз взяли участь у виставці, присвяченій дню народження Тараса Григоровича Шевченка.

9 березня у Львівському технологічному коледжі відбулося відкриття виставки робіт, присвячених Т.Г.Шевченку. Своєю творчістю із народом поділилися такі студенти нашого коледжу: Джала М. (Т-41), Казмірчук М., Костів Н., Максимович Ю., Ткачик С. (Т-42) під керівництвом наставника І. С. Ошурка. Долучилися до виставки також викладач Українець М. Б. та випускниця коледжу 2014 року Свирид Соломія.

Ми поспілкувалися із студентами та їх наставниками, і ось, що вони нам розповіли:

Перші питання, звісно, до керівника школи різьбярства.

Ігорю Степановичу, на вашу думку, чи змінився рівень майстерності учасників школи різьбярства порівняно із  минулими роками?

При підготовці до ювілейної виставки було бажання охопити максимум творів Шевченка. Це дало можливість отримати достатню кількість виробів - майже 80. Але останні два роки ми працюємо над покращенням їх якості. Саме тому рівень робіт у техніці вишивки і випалювання значно виріс. Прекрасно виглядають і нові рами до них. Тому приємно відзначити - майстерність студентів зростає.

Як ви оцінюєте роботи наших студентів?

Хоча ми не мистецький навчальний заклад, на виставках наші юні "автори" отримують хороші відгуки. Я щиро вдячний нашим студентам і випускникам за копітку і натхненну працю. Звичайно, вони мають моральне задоволення, самоутверджуються, отримують досвід для свого становлення. Крім цього, за участь у виставках усім учасникам вручаються сертифікати. Тож досягнення можна побачити на сайті "Школа різьбярства". А у матеріальному плані треба все міняти. Адже, наприклад, при ціні 1-го вишитого хрестика мінімум 5 копійок вартість робіт доходить до кількох тисяч гривень. А хто має відшкодувати вартість ниток, канви?

Чого не вистачає студентам для вдосконалення своєї майстерності?

Мотивації. Часто підводить переоцінка власних сил і можливостей. Та найчастіше - зневіра і невміння орієнтуватися в часі. Багато початківців все відкладають роботу на потім, а час іде... Хоча більшість поступово привчається до творчості і доводить серйозність своїх намірів. Тому хочу всім побажати терпіння і віри у хороше майбутнє.

Які ваші враження від цієї виставки?

Кожна виставка - це результат досягнень і певних успіхів. Виставка у Львові відбулась на наших 18-ти мольбертах, які дають можливість розгорнути її за 30 - 40 хвилин. А всі чудові враження про її перегляд студентами і викладачами технологічного коледжу є записані у книзі відгуків.

Своїми враженнями із нами поділився і Богдан Михайлович Кривошина, заввідділення «Технологічна освіта»:

Богдане Михайловичу, як ви розцінюєте вміння і можливості наших студентів?

Хоча наш коледж спеціалізується на підготовці вчителів трудового навчання і саме навчання, зокрема, базується на комп’ютерних технологіях, наші студенти не забувають і про національну культуру. Саме тому я думаю, що при такому бажанні, яке студенти демонструють зараз, вони зможуть досягнути успіхів.

Чи стали відомими умільцями випускники минулих років?

Наші випускники працюють як  у Західній частині України, так і по всій її території. Деякі з них є доволі відомими на сьогодні. Наприклад, наш випускник – Роман Дацко є народним майстром України. Він відомий не лише по всій Україні, але й за її межами.

Також своїми враженнями із нами поділилися і самі учасники виставки.

Ось що нам розповіла  Надія Костів:

Що тобі найбільше сподобалося під час проведення цієї виставки?

Найбільше сподобалося те, що наші роботи дійсно зацікавили студентів коледжу, сподобалося, як присутні оглядали їх. Тобто дійсно бачиш, що твоя робота хоч якусь цінність таки становить. Це були досить "солідні" роботи, і думаю, що наші студенти показали себе на досить високому рівні.

Враженнями ділиться Джала Микола:

Що тобі найбільше сподобалося на виставці? Як, на твою думку, студенти нашого коледжу представили свої роботи?

Сподобалися певні роботи, які є гідними не тільки побувати на таких виставках… А й мандрувати, як мінімум, Україною). Роботи були представлені на рівні майстрів-спеціалістів.

  Розмову вела Світлана Новосад

Виставка стала цікавою не лише для людей, які її організували, але й для студентів, які мали змогу її відвідати. За словами керівника школи різьбярства Ошурка І.С., вона буде не останньою для наших студентів і вони продовжуватимуть відроджувати національну культуру у нашому навчальному закладі та експонуватимуться по Україні.

Основною метою нашого дослідження творчості Т.Г. Шевченка, академіка гравюри Санкт-Петербурзької академії мистецтв, було бажання серйозно популяризувати його ще як прекрасного українського художника і гравера, з нагоди 200 річчя від дня народження. Ще у 2012-13 навчальному році  було визначено основні напрями роботи і складено план спільних дій.

Результати перевершили наші сподівання. Починаючи з березня 2014 року виставка побувала у залах картинної галереї Бродівського краєзнавчого музею; Червоноградського філіалу Львівського музею історії релігії; Українському католицькому університеті м. Львова; Івано-Франківському університеті права імені Короля Данила Галицького; Українському Народному домі Перемишля і будинку культури «Сокіл» у місті Стрижові (ПНР); Франкфурта-на-Майні (ФРН), місті Белз.

На представленій виставці, яка щороку поповнюється новими творами, експонується  понад 40 кращих робіт з українських народних ремесел студентів 2-х, 3-х і 4-х курсів та випускників відділу «Технологічне навчання». А більшість випускників нашого коледжу працюють за спеціальністю у школах  Львівської, Волинської, Тернопільської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської областей і несуть молодому поколінню українців свою любов до генія нації – Т.Г. Шевченка.

               

 «Католицький чернець» - випалив Максимович Юрій,

«Погляд у майбутнє» - вишила Костів Надія,

       «Милостиня» - випалив Схаб Дмитро

              «Собор Почаївської лаври (внутрішній вигляд)» - випалює Ткачик Степан                 «Садок вишневий біля хати»… - вишили Іванушка Стефанія і Кулька Таня

               

«Селянська родина» - вишили Галатюк Марта і Громяк Соломія

               «Мені тринадцятий минало (портрет-ілюзія Олега Шуляка) – вишили Бай Сніжана і Мелих Катерина

   «Катерина» - вишили Арефєва Ліля і Федюк Таня

            «Майдан назавжди з нами» - вишила Казмірчук Маряна

                «Молитва за померлим» - випалила Повідайко Оля

     «Версавія» - випалив Бойко Андрій

Рамки  для творів виготовляли :

5 верх – Курницький Андрій

5 низ – Галаган Андрій

6 – Грицишин Руслан

7 -

13 – Клічук Юрій

14 – Гарасимчук Михайло

  

   

Шановний Олександре Володимировичу!

Щиро дякуємо за чудову виставку робіт, присвячену 203 – річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка.

У Вас навчаються насправді талановиті студенти. Творчих успіхів їм та Вам!

З повагою

директор ВСП – Технічний коледж Національного університету «Львівська політехніка»

Г. Шемелюк

   

Переглядів: 487 | Додав: valdz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: