12:20
Педагогічна лабораторія «Пошук, проблеми, дослідження»

18 листопада, у рамках роботи педагогічної лабораторії «Пошук, проблеми, дослідження», студенти груп Т31 і Т32 разом з викладачами методики трудового і професійного навчання Дуткою А.В. і Гарбузовою Н.В. провели творчу онлайн-зустріч з директором (2010-2021р.) Станції юних техніків м. Надвірна, Івано-Франківської області Гайдашем Василем Миколайовичем і вчителем трудового навчання, заступником керівника Горбівського ЗЗСО I-II ступенів, Колочавської сільської ради, Хустського району, Закарпатської області Худинець Аліною Іванівною - колишніми випускниками нашого педагогічного закладу.

Василь Миколайович – досвідчений педагог і організатор позашкільної освіти, вчитель вищої категорії, старший вчитель. Він розкрив таємниці своєї педагогічної майстерності: зміст, завдання і шляхи реалізації педагогічної проблеми організації  та планування навчальної-виховної  діяльності у позашкільному закладі, застосування сучасних інноваційних форм  занять з технічної творчості.

 Вихованці позашкільного закладу неодноразово ставали переможцями Всеукраїнських та обласних олімпіад і конкурсів, інтелектуальних ігор «Ми діти твої, Україно», виставок з декоративно-прикладного мистецтва і технічної творчості.

Студенти із захопленням вивчали  різновиди об’єктів проектної діяльності гуртківців і цікаві технології їх виготовлення, які були представлені у презентації досвіду роботи педагога.

Аліна Іванівна працює над проблемою «Розвиток творчих здібностей учнів на уроках трудового навчання». Вона поділилася досвідом організації і утримання навчальних майстерень, планування навчальної діяльності, організації і проведення сучасних уроків і позакласних занять з трудового навчання.

Особливий інтерес у студентів викликала розповідь Аліни Іванівни про особливості застосування на уроках трудового навчання інноваційних технологій навчання, центральне місце серед яких займають  проектна, інтерактивна і комп’ютерні технології.

Наших студентів зацікавила розповідь вчителя про співпрацю школи і партнерів із Чеської республіки з облаштування кабінету трудового навчання сучасною технікою, а також про організацію міжнародного тренінгу «Інклюзивна освіта: перспективи розвитку в Україні та Чехії», за участі студентів і викладачів кафедри інклюзивної освіти  університету ім. Ф. Палацького м. Оломоуц.

Така форма вивчення передового педагогічного досвіду вчителів сприяє формуванню готовності майбутніх вчителів трудового навчання до інноваційної діяльності в умовах сучасного освітнього середовища.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 1067 | Додав: valdz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: