Воскресенье, 07.03.2021, 05:19
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2020 » Октябрь » 17 » Невідомий Карпенко-Карий
19:02
Невідомий Карпенко-Карий

Українське культурне суспільство цьогоріч вшановувало видатного драматурга Івана Карпенка-Карного (29 вересня – 175 років з дня народження).

Що ми знаємо про Карпенка - Карого? Що він із Тобілевичів. Що з ним пов'язаний хутір Надія. А далі?.. А більше?.. Саме відповіді на ці запитання ми, студенти групи П-12 (курсовий керівник – Пастущак Т.Й.), дізнавалися на літературній годині, присвяченій дню народження відомого корифея. Студенти підготували невеликий відеоролик та розповіли цікаві факти з життя Івана Тобілевича.

 Іван Франко по смерті Івана Карпенка – Карого казав: "І знов наше письменство понесло велику втрату... Чим він був для України, для розвою її громадського та духовного життя, се відчуває кожний, хто чи то бачив його на сцені, чи хоч би читав його твори, се розуміє кожний, хто знає, що він був одним із батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література". 

Курсовий керівник зазначила, що пам’ять про геніального корифея увіковічено у багатьох місцях України, на батьківщині споруджено пам’ятник і відкрито літературно-мистецький заповідник «Хутір Надія», а Київський національний інститут театрального мистецтва з гордістю носить ім’я Івана Карпенка-Карого.

 

Нам, студентам-першокурсникам, було цікаво відкривати для себе митця і дізнаватися про минуле українського театру.

Студенти групи П-12

 Войтух Вероніка, Петрусь Софія

Переглядів: 28 | Додав: roman55torko | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: