Воскресенье, 07.03.2021, 05:24
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Январь » 19 » Навчаємось мислити критично
20:31
Навчаємось мислити критично

Наше сьогодення нерозривно пов’язане з шаленим шквалом інформації, яка рушиться на нас звідусіль. У цьому інформаційному просторі кожен старається знайти щось найважливіше для себе. Як не схибити? Як перевірити достовірність фактів? Як не ввести себе в оману?

Щоб не потонути в інформаційному морі, рятівним кругом є критичне мислення, що дає можливість аналізувати, порівнювати, синтезувати, оцінювати інформацію з будь–яких джерел. Життя підкидає нам чимало питань і проблем, які вимагають  відповідей та ефективних рішень. Критично мисляча людина вміє бачити проблему і ставити запитання, висувати гіпотези та оцінювати альтернативи, робити свідомий вибір, приймати рішення і обгрунтовувати їх.

Критичне мислення – не данина моді, а необхідність сучасності. Навчати людину мислити критично слід з дитинства. Сучасне суспільство потребує критично мислячого молодого покоління, тому і ставить високі вимоги перед сучасною освітою у формуванні нових якостей випускників.

Щоб забезпечити якісну освіту, потрібно зламати застарілі стереотипи. Сучасний вчитель повинен усвідомити і докорінно змінити своє ставлення до уроку і осучаснити власну педагогічної діяльності в цілому. Результатами таких зусиль мають бути раціональне використання часу, ефективна робота з джерелами інформації, уміння організувати цю інформацію так, щоб зберегти її ціннісну сутність,  розвиток у дітей здібностей формулювати судження, генерувати ідеї, аргументовано відстоювати власні погляди. Передбачувані результати варті чималих зусиль.

 Навчатися критично мислити і навчати цьому інших, щоб і вони передавали цей досвід, допомагала викладачам нашого коледжу професіонал цієї справи.

04. 01. 2018р. у КЗ ЛОР «Бродівський педагогічний коледж ім. Маркіяна Шашкевича» відбувся одноденний практичний тренінг «Методика розвитку критичного мислення», який провела Член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професорка; творча директорка неурядової організації «Вчителі за демократію та партнерство», наукова керівниця та консультантка українських і міжнародних освітніх проектів; авторка посібників, програм, підручників, наукових статей, експертка з освітніх інновацій  Олена Пометун (м. Київ).

Не один рік поспіль викладачі і студенти нашого навчального закладу навчаються за підручниками і посібниками О.І. Пометун, оскільки вважаємо їх найбільш доступними і науково обгрунтованими. Тому живе спілкування з корифеєм інновацій – це велика честь для нас.  Олена Іванівна – неоціненний скарб нашої освіти, оскільки, разом із своїми колегами, не лише теоретично створює, пропагує освітні інновації, а й практично ділиться власним досвідом з тисячами українських освітян різних регіонів нашої держави, переконуючи у необхідності змін. За це ми її дуже вдячні!!!

Ініціювали і організували проведення такого тренінгу викладачі ЦК природничих дисциплін. Із вступним словом  виступила голова циклової комісії природничих дисциплін Дутчак І.Є.

Тренінг тривав 7 годин і складався з 4 блоків: що таке критичне мислення (особливості організації навчання КМ); урок у технології КМ (структура і методика уроку); методи побудови вступної та основної частин уроку з розвитку КМ (методи роботи з текстами, методи систематизації інформації з допомогою графічних організаторів); методи розвитку КМ на різних етапах уроку. 

Олена Іванівна  майстерно ділилася власним досвідом, навчала викладачів коледжу, представників районного відділення освіти.

Розуміння суті критичного мислення дозволяє по-новому подивитися на можливості заняття (уроку), цілеспрямовано спрямовувати навчання саме на розвиток мислення вищого рівня; будувати ефективну взаємодію зі студентами (учнями) і робити навчання надихаючим та продуктивним; впевнено покроково використовувати відповідні методи  у конструюванні інноваційного навчання, досягаючи поставлених цілей і завдань; допоможе вийти на новий рівень професійної успішності.

Завдяки практичному навчанню з О. Пометун, його учасники мали змогу  систематизувати уявлення щодо цілей та особливостей технології розвитку критичного мислення, опанувати її основні елементи; спланувати, як за її допомогою вдосконалити власні заняття, забрати з собою з тренінгу близько 20 практичних прийомів і технік з розвитку критичного мислення і спробувати використовувати їх; створити позитивну атмосферу під час навчання; отримати заряд творчості і натхнення.

Під час тренінгу була можливість придбати фахову літературу. По закінченні тренінгу учасники отримали сертифікати.

        Тренінг показав не лише нові напрями в професійній діяльності, а й переконав, що критичне мислення дає інструменти, щоб зробити власне життя більш осмисленим і успішним.
 

Переглядів: 370 | Додав: myroslav | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: