Воскресенье, 07.03.2021, 05:25
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2020 » Октябрь » 29 » «Найбагатший той, хто володіє рідною мовою»
23:57
«Найбагатший той, хто володіє рідною мовою»

Дистанційне навчання зараз - це те, на що зосереджена увага багатьох українців, адже саме воно в даний момент є одним із основних процесів набуття знань, умінь і навичок. Та незважаючи на всі перешкоди, які готує нам життя, ми повинні розвиватися як в режимі онлайн, так і в режимі офлайн.
 Саме сьогодні (27.10.20) ми, студенти групи П-12, під пильним керівництвом викладача української мови та літератури і за сумісництвом нашої кураторки  Пастущак Тетяни Йосипівни почали дистанційно вивчати одну з найважливіших і найцікавіших тем з української мови "Написання слів іншомовного походження". У лексичному складі сучасної української мови при¬близно 10% запозичених слів. Слова, запозичені з інших мов, відповідно пристосувалися і продовжують присто-совуватись до законів української фонетики, орфографії. Написання деяких слів іншомовного походження не викликає особливих труднощів, бо вони вимовляються й пишуться відповідно до орфоепічних і орфографіч¬них норм української мови. Але є багато іншомовних слів, які не підпорядковуються загальним правилам української орфографії, а мають свої правописні особ¬ливості. На занятті ми ознайомилися з правилами написання е, и, і, знака м’якшення, апострофа та подвоєнням літер в словах іншомовного походження.

Зараз ми живемо в світі, коли в нашу мову «увірвалося» багато іншомовних  сучасних слів, так званих неологізмів, які ми використовуємо у мовленні, але не завжди замислюємося над їх написанням…. Також нам слід пам’ятати, що не варто забувати ті слова, якими говорили наші предки, яких учила  бабуся, коли читала казки у дитинстві...
Українська мова постійно удосконалюється, але які б слова ми не використовували - власне українські чи іншомовні, наша мова, як і Україна, дивитиметься в душу кожного з нас очима рідної мами, батьківським словом промовлятиме до нашого серця. Пам’ятаймо ж слова В. Сосюри:
...І де б ти не був, де б не жив,
Не забудь своєї вкраїнської мови...
Студентка групи П-12
                                                                              Партика Софія

 

Переглядів: 53 | Додав: roman55torko | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: