Пятница, 17.08.2018, 10:48
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Июнь » 11 » Можна на повтор?
19:50
Можна на повтор?

І ось момент оцей настав,
Коли усе сміється й плаче,
І на папері написав
Свої думки, й ожив неначе.
ЛітКлуб «Момент Слова»

    Останні травневі дні... Виснажені студенти після гарячих буднів. Погода кличе ближче до себе. А для чого ж створені вихідні? Звісно, для того, щоб відпочити від сірої одноманітної буденності, розважитись та весело провести час в колі друзів чи рідних.

    Субота, 26-ого... Передчуття незрозумілі, оскільки для кожного з нас така подія вперше.  Літклуб “Момент Слова”, керівник Савчин Р.О.,  подарував чудову можливість відвідати захід, який, безумовно, є важливим для збагачення та формування власного світогляду. Детальніше розкажу трішки пізніше, не все ж відразу.

    Зі самого ранку сонечко не покидало ні на мить. З погодою неймовірно пощастило, адже найголовніше - без дощу. Виїхали ми десь о пів на четверту (15:30). Наш пункт призначення - Львів. Вже вкотре відвідуємо це магічне місто, щоб поринути у світ поєднання магічного і реального, правдивого і вигаданого, - такий собі “магічний реалізм другої половини ХХ ст.” (або просто перевчила терміни зі зарубіжної). Нас було четверо, якраз чудова кількість для гри “Alias” ( ні, це не реклама). Ця гра - чудовий спосіб проявити креативність, розвинути фантазію та уяву. Ми пояснювали один одному слова, не називаючи спільнокореневих. Гра командна і допомагає здобути навички пояснювати швидко людям те, що потрібно. Мені здається, це дуже корисно. Всю дорогу ми говорили, сміялись, дихали і пили воду, оскільки погода справді вимагала цього.

         Шум рейок, ми під'їжджаємо до Львівського вокзалу. Виходимо з вагону і наповнюємо свої груди львівським повітрям. Прямуємо до пункту нашого призначення, - а це Будинок органної і камерної музики. Назва вже про щось говорить? Ми прийшли сюди заради концерту феноменальної особистості, зірки, яка не тільки не згасла із часом, а й щороку світить усе яскравіше.

      О сьомій годині вечора (19:00) розпочався концерт скрипальки -японки Мідорі Ґото, дівчини, яка у три роки почала грати на скрипці, а в свої 11 підкорила Нью-Йоркську філармонію і вже понад 35 років їй аплодують стоячи найпрестижніші концертні зали світу. Віртуозна гра самої Мідорі не могла залишити нікого байдужим. Разом із нею на сцені виступав і оркестр «Ukrainian Festival Orchestra». Після антракту до  чарівної японки приєднався український скрипаль Орест Смовж. Він є одним із найвіртуозніших українських скрипалів, який, до того ж, активно пропагує класичну музику в Україні та за її межами. Також львів'янин Орест Смовж є співзасновником ряду фестивалів та мистецьких проектів, навчався у Києві, Сингапурі, США; лауреат багатьох престижних конкурсів.

          Виконання Кончерто Ґросо No.1  для двох скрипок та оркестру, Альфреда Шнітке,  власне мені сподобалось найбільше. Дуже цікаво спостерігати за поведінкою на сцені скрипалів, котрі із повною віддачею насолоджуються тим, що творять. Це не може не вабити та не захоплювати. Також із впевненістю можу сказати, що, хто бачив принаймні раз щиру, емоційну, досконалу гру мініатюрної японки, той ніколи цього не забуде, бо це неймовірно.

      “Це “свято української музики”, фестиваль, який триває завжди”, - каже про колектив «Ukrainian Festival Orchestra» їхній дириґент Іван Остапович. Оркестр запрошує до співпраці найкращих музикантів зі всього світу. У його репертуарі твори від епохи бароко до наших днів. Але головною своєю метою «Ukrainian Festival Orchestra» ставить створення якісних записів української класики та її промоцію у світі.

         По завершенні концерту ми вийшли зі залу та вирішили відчути серцебиття самого Львова і попрямували у центр міста. Багато вуличок зі своєрідною історією, велична краса архітектури західної столиці країни, звуки сучасної музики, виконані на класичних інструментах, - усе це надає місту високої, затишної і в той же час магічної атмосфери.  Якщо ти хочеш порцію дива, то тобі потрібно у місто Лева.

      Гуляючи, зустріли вже всім нам добре відомого фронтмена гурту "RockOns" Михайла Росу та басиста цього ж гурту Олександра Собчука. А як же без теплого спілкування з такими позитивними людьми? Ми всі разом гуляли нічними вулицями, сиділи біля ратуші. Нічні ліхтарі, сміх молоді, гра на гітарі. Все було дуже органічно. Тут відчули закоханість, закоханість у таке старе й вічно молоде місто Лева. Михайло і Олександр заграли і заспівали для нас. Струни гітари в руках Олександра оживали і звучали не так, як зазвичай. Михайло ж заспівав свою авторську пісню. І після цього голова йде обертом. Як добре, що ми тут - в цьому місці, в цей час.

         Вже перша година ночі, час прощатись з містом. Йдемо на вокзал. З кожною вулицею все швидше місто поринає у сон. Що тут казати, центр Львова - це місце, де завжди вирує енергія, багато молоді, сильні вечори, теплі ночі з сильною музикою, що розливається і потрапляє у кожний закуток, у кожний провулок, доторкається до сердець перехожих, закоханих пар, дружніх компаній. Тут витає непереможний дух добра, з'являється віра в диво і віра в себе. Чим далі від серця міста, тим тихіше, темніше і менш людно. Йдемо, обговорюємо події дня, обговорюємо те, як ми танцювали під вуличну музику, як зустрічали ввічливих незнайомців, як спостерігали за людьми. Спробуйте не робити нічого зайвого, а лише спостерігати за поведінкою, жестами, поглядами незнайомих людей. Це надзвичайно цікаво.

01:54 - ми на вокзалі.

01:59 - добігаємо до дванадцятого вагону.

02:00 - зачиняються двері, відправляємось. Чути лише стук коліс по рейках. Тишина. Засинаємо після насиченого дня.

      Прокидаємось, доїжджаючи до Бродів. Зібрались, вийшли на перон. Повітря спокійне. Небо чисте, як немовля при хрещенні. Світає.

   Так і завершилась наша одноденна подорож до міста з багатющою історією на концерт феноменальної особистості. Якщо дається такий шанс, то його необхідно використати. Ми це зробили. Цей день ще довго буде присутній десь глибоко всередині кожного із нас. Можна на повтор?

Дарія Крутяк, П12

 

Переглядів: 157 | Додав: momentslova | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: