Вторник, 09.03.2021, 03:00
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Октябрь » 27 » Літературний вернісаж у коледжі
11:52
Літературний вернісаж у коледжі

Ми мусимо навчитися чути себе українцями –

 не галицькими, не буковинськими українцями,

а українцями без офіційних кордонів

                                                                                                    І. Франко

       Роком ушанування пам'яті Івана Франка (Указ Президента України № 687/2015 "Про вшанування пам'яті Івана Франка у зв'язку з 160-річницею від дня народження та 100-річчям від дня смерті Івана Франка проголошено 2016 рік.

       Іван Якович Франко - видатний український письменник, поет, публіцист, перекладач, учений, громадянський і політичний діяч, доктор філософії, член наукового товариства  імені Т.Шевченка, почесний доктор Харківського університету.

        У Бродівському педколеджі розпочались урочисті заходи для вшанування пам’яті  великого Каменяра. 28 вересня за участю працівників Бродівської центральної районної бібліотеки та бібліотекаря історико-краєзнавчого музею для студентів відбувся цікавий захід – літературно-історичний вернісаж «Броди: Сторінки життя Івана Франка».

       Ведучі заходу Е.Ногтєва, Н.Степура, Л.Шнит, Н.Ханакова  згадали  основні віхи із життєвого і творчого шляху Івана  Франка. Головний   акцент було сконцентровано на зв’язку Франка з містом Броди. Іван  Франко  неодноразово бував у місті, цікавився його економічними  справами, присвятив Бродам  і Брідщині щонайменше три статті: «Літопис Підгорецького монастиря», «Пропінація м. Бродів», «Проект 200 000-ї позички Бродам». Ці статті вміщено у великій краєзнавчій антології «Броди і Брідщина», де опубліковано і дослідження про бродівську адресу Каменяра, з визначенням місця, де той кілька днів гостював у поета Василя Щурата в серпні 1907 р. Це була українська  бурса (нині вул. Хроновича).

        Закінчилась літературна година виконанням пісень на слова І. Франка, які подарували присутнім  Лисак Ольга Богданівна та Ігор Михайлович Стех.                                     

Мельничук Наталя

Переглядів: 344 | Додав: valdz | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: