Воскресенье, 07.03.2021, 04:45
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2020 » Октябрь » 18 » "Література, як і релігія, - це один з шляхів пошуків істини"
09:38
"Література, як і релігія, - це один з шляхів пошуків істини"

Україна має багато славних синів, які прагнули бачити рідний край на високості європейської культури у рівноправному колі інших народів.

У західноукраїнському національному відродженні найперша роль належить М. Шашкевичу, що народився у сім’ї священника. Віра в Бога, християнські засади, повна національна свідомість і позиція соборництва, велика любов до рідного народу, непохитна віра у його краще майбутнє, багатогранна праця на ниві духовного відродження української нації забезпечили першому подвижнику Галицького Відродження - отцю Маркіянові Шашкевичу вдячну пам'ять українців усіх наступних поколінь.

Щоб вшанувати Маркіяна Шашкевича, шостого жовтня студенти групи П-12 разом із курсовим керівником відвідали кімнату-музей Маркіяна Шашкевича при Бродівському педагогічному коледжі.

З розповідей екскурсоводів ми дізналися багато цікавого з життя Маркіяна Шашкевича: про його освіту, особисте життя та внесок у культуру, професійну діяльність цієї відомої особи, а також про присвоєння коледжу імені Маркіяна Шашкевича.

Актуально звучать рядки з поезії «Руська молитва», що доносять душевний біль поета, викликаний національною байдужістю тих, хто відцурався від рідної мови:

Руська мати нас родила,

Руська мати нас повила,

Руська мати нас любила:

Чому ж ця мова єй немила?

Чом нею встидати маєм?

Чом чужую полюбляєм?...

Над цими словами варто задуматися багатьом, особливо тим, хто забув, на якій землі він живе…

 

 Студенти групи П-12

 Войтух Вероніка, Петрусь Софія

 

Переглядів: 36 | Додав: roman55torko | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: