Вторник, 09.03.2021, 03:33
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Февраль » 10 » Крути в наших серцях
23:35
Крути в наших серцях

29 січня студенти груп П-11 та П-13 відвідали захід, присвячений Дню пам'яті героїв Крут, який відбувався у Бродівській центральній районній бібліотеці. Працівники бібліотеки Е.Ногтєва та Н.Степура змотивували важливість жертви юнаків для збереження державності України, надихнули учасників до перегляду фільму про героїв Крут.

… Кілька місяців після революції. Уряд у Києві слабкий і безпорадний. На сході України руками Москви створюється "радянська республіка", а прислані з Росії військові загони захоплюють місто за містом. Триває неоголошена війна, Київ під загрозою наступу. У бій на схід збираються нечисленні патріотичні військові, а також добровольці. У першу чергу - молодь.

 Ні. Це не 2014 рік. Це майже 100 років до нього. 1919. Сенс історії в тому,  вона постійно повторюється. Повторюється доти, поки ми не вивчимо всі помилки. На жаль, інколи цей бій намагаються подати як трагедію, а крутянців як жертв.

 Герой - це не жертва, бо він цінує щось інше, вище за себе. Чи назве хтось із нас ім'я свого прапрадіда? Чи знаємо, що він робив у тому запеклому 1918 році,чим жив, про що мріяв? Навряд... А це наш прямий предок, його кров тече в наших жилах і його прізвище, напевно, хтось із нас носить. А можливо, помираючи під час голодомору у 30- х, він жалкував, що в той січневий день не взяв у руки зброю і не пішов на схід.

 Його ровесник також вагався, також боявся, також мав кохану й батьків. Але пішов у бій...

 Подвиг українських загонів під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишаться в історії, як символ національної честі. Там, у Вічності, знаходиться затишний український куточок Царства. Там перебувають княжі дружинники, які прибивали щити на вратах Цареграда. Козаки, які перемагали московитів під Конотопом. Там українські повстанці і Небесна Сотня. І, звісно, там крутянці. Усі вони з небес споглядають на нас. Вірять в нас. І чекають на нашу перемогу.

 

 На Аскольдовій могилі

 Поховали їх -

 Тридцять мучнів українців.

 Славних, молодих...

 На Аскольдовій могилі

 Український цвіт!-

 По кривавій по дорозі

 Нам іти у світ.

 На кого посміла знятись

 Зрадницька рука?-

 Квітне сонце, грає вітер

 І Дніпро-ріка...

 На кого завзявся Каїн?

 Боже, покарай.

 Понад все вони любили

 Свій коханий край.

 Вмерли в Новім Заповіті

 З славою святих.-

 На Аскольдовій могилі

 Поховали їх.

.                 Павло Тичина

 

 Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину!!!

 

 Софія Бобик

Переглядів: 144 | Додав: myroslav | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: