Воскресенье, 07.03.2021, 05:20
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Март » 14 » Креативна психологія: арт-техніки ландшафтної терапії
00:07
Креативна психологія: арт-техніки ландшафтної терапії

Психолог без методів та технік,

все одно, що художник без мольберта.

У лютому 2019 року відбулися майстер-класи на тему Креативна психологія: арт-техніки ландшафтної терапії, проведені практичним психологом коледжу, Кривенко-Камінською Оленою Юріївною.

 Арт-терапія – дослівно означає – “терапія мистецтвом”. Не має обмеження і широко використовується у педагогіці та психології для зниження втоми; подолання негативних емоційних станів і їх проявів, пов’язаних із навчанням у дітей, роботою в педагогів і вихованням у батьків.

 Ландшафтна терапія – новітня форма арт-терапії, у якій застосовуються об’єкти з навколишнього простору, природного або рукотворного середовища. У процесі роботи відбувається взаємодія з природним і культурним ландшафтом, що сприяє укріпленню цілісності особистості, родини, колективу. Ландшафтна терапія дає потужний ресурс та сильний розвивальний ефект. Також за її допомогою можливо задовольнити потреби міської людини – у єднанні з природою та отриманні поштовху для виходу на інший, вищий рівень соціального функціонування.

Психологом були запропоновані наступні техніки:

1. Обери мандалу (на визначення провідних рис характеру).

2. 4 природні предмети: камінь, квітка, каштан, пісок (що допоможе в подоланні труднощів і розвитку).

3. Світ на долонях (робота з дрібними камінцями – проектування Я-образу людини).

4. “Усвідомлене з’їдання родзинки” (техніка із майндфулнес терапії, допомагає керувати увагою і приймати раціональні рішення).

5. “Вікна й тіні” (на прийняття відповідальності за власне життя).

6. Свічка (рефлексія).

Опитування засвідчило, що найбільше студентам сподобалась технікаСвіт на долонях, а от спонукала замислитися і вдатися до самоаналізу – техніка Вікна й тіні.

 

 

Переглядів: 255 | Додав: myroslav | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: