Среда, 30.09.2020, 09:12
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Ноябрь » 1 » КРАЄЗНАВЧА МАНДРІВКА ГРУПИ П 33 ТА ГУРТКА ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА
10:27
КРАЄЗНАВЧА МАНДРІВКА ГРУПИ П 33 ТА ГУРТКА ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА

«Мандруємо Україною» - девіз гуртка історичного краєзнавства. Із цим девізом ми вирушили у Карпати для того, щоб пройти відомими місцями слави українських борців, що полягли за волю України та насолодитись пейзажами природи.

Перший день подорожі  - Водоспад Кам'янка. Він знаходиться  у Сколівському районі Львівської області поблизу села Дубина на однойменній річці Кам’янка. Сам водоспад належить до національного природного парку «Сколівські Бескиди» і є геологічною пам'яткою природи та об’єктом туризму.

Наступний маршрут – гора Маківка. Цим маршрутом повинен пройти кожен свідомий українець, патріот своєї держави.

Саме тут на вершині гори навесні 1915 року відбувалися важкі бої між Українськими січовими стрільцями та царськими військами.

Ті, хто загинув під час цих бойових дій, з почестями поховані на цвинтарі, що розташувався на вершинній частині південного схилу Маківки.

Другий день краєзнавчої подорожі приніс нові враження. 

У нашому світі існує безліч розваг та забав, але єднання з природою приносить нам одне з найбільших задоволень.

Можливість побувати на вершині гори, побачити невимовні пейзажі, вдихнути чисте повітря карпатських гір – це прекрасний спосіб відновлення душевної рівноваги, отримання заряду позитиву та енергії.

У селі Волосянка діє гірськолижний комплекс «Захар Беркут». Канатна дорога на гору Високий Верх дозволить оцінити красу української гірської природи, побачити панораму навколишньої місцевості і навіть простори Закарпатської області.

Крісельний підйомник «Захар Беркут» підняв нас по канатній дорозі довжиною майже в три кілометри. Ми пролетіли над вершинами столітніх дерев, побачили соковиту зелень карпатської хвої і чарівний горизонт, по колу якого простягаються прикрашені осінню гори.

Наскельна дерев’яна фортеця Тустань знаходиться поблизу села Урич (Сколівський район, Львівська обл.), та розташована на скелях-пісковиках, висотою 85 метрів. До комплексу входять: Камінь, Гострий Камінь, Мала Скеля, Жолоб (Орел). Виникла оборонна споруда в ІХ столітті, як митний та оборонний пункт.

За часів княжої доби фортеця була прикордонним центром та митницею на кордоні Галицько - Волинського князівства та Угорщиною.

В добу Галицько-Волинського князівства фортеця піднялася на п’ять поверхів.

В 1994 році Постановою Кабінету Міністрів України створено Державний історико-культурний заповідник "Тустань".

Сьогодні Тустань є популярною туристичною атракцією, місцем проведення щорічного фестивалю "Ту Стань!". Заповідник "Тустань" є складовою природного національного парку "Сколівські Бескиди".

Чудові враження, море емоцій, класний настрій. До зустрічі, Карпати!

Гурток історичного краєзнавства.

Переглядів: 67 | Додав: valdz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: