Воскресенье, 07.03.2021, 04:12
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Октябрь » 3 » Козацький дух
21:02
Козацький дух

В бою козак себе славить не на язиці пилюкою,

а конем та шаблюкою.

 

Споконвіку нам розповідали про славетний козацький рід, міць, силу і мужність. А чи сучасній молоді притаманні такі риси?

Щоб вкотре з’ясувати це питання, викладачі фізичних дисциплін  23.09.2016 р. на території гуртожитку провели КОЗАЦЬКІ ІГРИ. Саме у цей день студенти мали змогу перетворити свої академічні групи на справжні козацькі загони.

Свято спорту і витримки розпочали із урочистого піднімання Державного Прапора. Під час звучання Гімну усі голуби з гуртожитку злітали у небесну вись. Це ніби таємний знак долі, про який не кожен міг здогадатися.

Під час урочистого марширування кожен загін міг представити свою назву, девіз і патріотичну пісню, після чого розпочалися змагання.

Конкурсна програма складалася із 12 етапів, а саме: представлення команд, конкурс строю та патріотичної пісні, піднімання ваги, накидання кілець, бій мішками, «водоноси», «городки», метання чобота, «найуважніший», «хто влучніший?», перетягування линви і козацька кухня.

В результаті проведених конкурсів було нагороджено багато козацько-студентських загонів, визначено найкращих козачку і козака коледжу (ними стали Бугай Василина і Лотоцький Роман), з якими я мала змогу поспілкуватися:

  1. Чи очікували ви на таке звання?
  • Я не очікувала, що буду найкращою козачкою. Це було досить несподівано. (Бугай В.)
  • Чесно, не знаю, тому що було багато хлопців, які мали шанс отримати таке звання. (Лотоцький Р.)
  1. Чи варто проводити ще такі заходи?

- Я вважаю, що так. Адже саме такі заходи розвивають у людини патріотизм, дух українця та впевненість у своєму походженні.(Бугай В.)

- Звичайно, потрібно! (Лотоцький Р.)

  1. Як підтримати козацький дух серед сучасної молоді?

- Я думаю, що у зв'язку з останніми подіями, у молоді і патріотичний, і козацький дух піднявся самостійно. Більшість з нас гордиться своєю Батьківщиною і її історією. Але, щоб це було так і надалі, потрібно постійно нагадувати молодшому поколінню, що у нас дійсно багате і героїчне минуле, що пам'ять про козаків має житии вічно і її треба підтримувати, бо вони вклали особливий внесок у нашу історію.(Бугай В.)

- Можливо, сааме такі заходи, як козацькі ігри, і підтримують козацький дух серед сучасної молоді. (Лотоцький Р.)

Запалені гордістю і мужністю, студентські очі не переставали горіти до завершення свята. Навіть погана погода не перешкоджала нам продовжувати піднімати наш козацький дух. На мою думку, це свято принесло не тільки моральне задоволення, але й  наповнило єдністю всіх студентів й викладачів коледжу.

Козацький дух – ось що зміцнює нас зсередини.

 

Надорожняк С. Т-42

Переглядів: 427 | Додав: valdz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: