Воскресенье, 07.03.2021, 05:25
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Февраль » 27 » Кохання, зітхання, страждання… очима учасників гуртка журналістської майстерності
16:32
Кохання, зітхання, страждання… очима учасників гуртка журналістської майстерності

Кохання – і безодня, і спасіння

Кохання. Закохані. А які асоціації викликають у вас ці слова?

Особисто я перед очима бачу тисячі щасливих людей. Людей, у яких в очах іскрить вогонь та помітне якесь велике душевне піднесення. Здається, в цей момент вони готові прихилити хоч весь світ до ніг коханої людини.

Кажуть, що кохання приходить тоді, коли у шаленому галопі час раптом зупиняється, коли душа спалахує барвистими іскорками мрій і лине у світ Ромео і Джульєтти… Але я, як звичайний підліток, не повністю можу з цим погодитися. Ну от, наприклад, ви колись придивлялись до закоханої дівчинки-підлітка? Певно, що так, і, насправді, це трохи жалюгідне видовище. Цілий день вона ходить і «цикає» йому повідомлення. Тисячі разів перепитує, де він, з ким… Загалом, не дає йому спокою і думає, що тим самим привертає  увагу.

 А він? Здається, йому байдуже до неї. У нього своє життя, а вона просто та, хто буде з ним у ту мить, коли йому сумно. Головна проблема в тому, що дівчинка всіляко буде себе знищувати через нього і ніколи не прислухається до думки, яка буде стверджувати, що та йому зовсім не потрібна. Це дівчисько і далі буде вірити його словам. І як би це дивно не звучало, такі стосунки у більшості сучасних підлітків…

Звичайно, кожен із нас мріє про красиве кохання, про те, як зустріне ту єдину і неповторну людину, про те, які романтичні дні і ночі буде він проводити зі своєю другою половинкою. Та, на жаль, не всі здатні зрозуміти, що кохання не з’являється само собою, що для того, щоб покохати, потрібна велика робота душі і серця. Кохання – це велике натхнення і велика сила, які пробуджують у людині приховані здібності і рухають таланти.

А яке буде у людини кохання, залежить від її виховання, рівня її культури, від характеру та поглядів на життя….

 І. Козак

А як же святкує світ?

У кожній країні є такий день, як 14 лютого. Він не схожий на інші дні місяця і року, в цей день відбувається щось незвичне, повітря наповнюється іншими відтінками. Гуляючи, ти можеш побачити закохані пари у парку, на малолюдних у цю зимову пору вулицях; вітрини магазинів обклеєні червоними сердечками, продаються валентинки і ведмедики-Teddy. Люди святкують День святого Валентина. Хлопці дарують своїм дівчатам подарунки, хтось освідчується в коханні, а хтось вже гуляє весілля. Я не прихильниця святкування цього дня, адже, на мою думку, кожен день у закоханих людей має бути як 14 лютого. Але все ж так, як святкує цей день світ?

У Парижі розміщують електронні табло, на яких 14 лютого всі закохані можуть висловити один одному ніжні слова. У пристрасних і велелюбних французів прийнято дарувати в цей день коханим коштовності та ювелірні прикраси, а в романтичній північній Данії закохані посилають один одному засушені білі квіти, часто це троянди.

В Італії, звідки, згідно з легендою, бере свій початок День святого Валентина, цей день називали Днем Весни та Любові. Всі урочистості проводилися на свіжому повітрі - закохані гуляли цілий день, не перестаючи зізнаватися в коханні.

З особливим нетерпінням чекають цього дня незаміжні дівчата в Голландії, адже 14 лютого не вважається неправильним самій зробити пропозицію коханому, і, якщо обранець згоден одружитися, він дарує нареченій красиве шовкове плаття.

Так чи інакше, День святого Валентина святкують скрізь, тільки от у Німеччині 14 лютого прикрашають психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння, оскільки святого Валентина німці вважають покровителем не закоханих, а душевно хворих. А Саудівська Аравія є єдиною в світі країною, де це свято офіційно заборонене.

Як провести цей день, обирати тобі, але головне правило: щоб не було банально.

 

  Мельничук Н.

 

 

Любов, що створила красу

  У сучасному світі, щоб завоювати серце дівчини, потрібно підкорити її своєю фантазією та креативністю, але не ми були першими у цій традиції.  В давні часи для того, щоб підкорити серце дівчини, теж  потрібно було докласти чи малих зусиль. Наприклад, лицарі мали змагатися за жінку у двобої, а пізніше італійці співали прекрасні серенади.

    Так відбулося і у нашій історії. Древній цар зі складним ім'ям      Навуходоносор IІ покохав неземної краси прекрасну царівну Амітіс. Амітіс любила зелень і свіже повітря, а шум запорошеного Вавилона наганяв на неї тугу і смуток. Перепробувавши всі способи підкорити серце Амітіс, цар вирішив збудувати прекрасні сади, які б розтопили холодне, вередливе серце царівни. Так і сталося, і невдовзі на пагорбі піднялися сади, які ми тепер знаємо як «Сади Семіраміди» (правильніше – садами Амітіс, бо справжня Семіраміда жила і померла задовго до появи чудесних садів). Сади були наповнені прекрасними екзотичними рослинами та тваринами. Щоб у жаркому і сухому кліматі вони всі могли існувати, десятки рабів день і ніч обертали спеціальне поливальне колесо. Зате прекрасна цариця могла походжати по алеях неземної краси та  насолоджуватись ароматом екзотичних квітів та співом птахів.

     Завдяки своїй оригінальності та логіці Навуходоносор IІ зміг добитися серця чаріної царіни Амітіс, а ми отримали одне зі семи чудес світу, яке, хоча і зруйноване, й досі  підкорює серця лише однією уявою про себе.

Завдяки любові можливо все, навіть сад посеред пустелі, і це нам на власному прикладі довів Навуходоносор IІ .

                                                   Гесик М.

          Любов прийшла

Летіли в небі лебеді

Ютились біля серця

Боролися із нехіттю

Одвічним боєм серця

Витала в небі райдуга

Пошіптували птиці

Раділо серце поспіхом

І рвалося як вічно

Йому прийшлося більше тут

Шукати мого герця

Любити можна будь-кого

А жити треба з серця.

Князь Олена, П-41

Ти - мої крила

Мені б крильми твоїми стати

І полетіти кудись до небес.

Мені б щоранку тебе цілувати,

І світ в мені би воскрес.

 

Гуляти з тобою до ранку,

Тримати, рука у руці.

Кохати безперестанку,-

Змалювали усі би митці.

 

Назавжди душа оповита,

Огорнута рідним теплом.

В коханні твоєму я вбита,

Закрита твоїм  же крилом.

 

І крила в мені виростали,

Казали:  живи і лети.

Душа так спокійно чекала,

Народження нової мети.

 

А крила крихкими не були,

Й кохання твоє підійма.

І кожну науку збагнули,

Чекали коли вже прийде весна.

 

Я безліч рядків тобі напишу,

Я безліч разів тебе поцілую.

Не зламай мені крила, тебе я прошу,

Нехай я  і ще раз тебе відчую.

Надорожняк С, Т-41

 

 

На тернистій дорозі поламаних мрій
Я йду далі по стежці своїх надій,
І скільки було несказаних слів,
Допоки тебе не зустрів.

Ще хвилину назад я був вільна людина,
Та побачив тебе і потрапив в полон.
Здається, пройшла всього лиш хвилина,
А ти вже заполонила мій сон.

Я мріяв про неї, як мріють поети,
Писав зачаровано щирі сонети,
Писав про світлі свої почуття,

Про промінь,  який пробився в моє життя.

У сні являлася вона,
Дивилися на мене її очі
І усміхалися уста,
Розказували таємниці ночі.

Прокинувшись, з думкою: "знайду",-
І ось вона сидить у сквері,
І прошепчу їй: «люблю»,
До серця свого відкрию двері.

 Камінецька С.

 

 

Любов у пакеті не подаруєш

От не знаю, кому як, але в цей день у мене явно алергія на все червоне:  починаючи з червоної пасти і закінчуючи  горою валентинок.

 Цього числа дівчата  та й взагалі молоді люди діляться на декілька категорії: одна - це ті, хто намагається розтопити власний холод у гарячих обіймах коханих, друга - «сам себе любимый (рос.)» - фоткаються в інсту з величезними букетами квітів, які купили самі собі по дорозі  з коледжу, школи, роботи і т.д. З чого стає  аж смішно: ну, що ви хочете, все-таки всі дівчата сильні і незалежні (тут явно фрази про котів не вистачає (Д-11, читаючи, голосно не смійтесь). Ще  інші валяються в ліжку і вкотре дивляться той сльозами змучений «Титанік»,  заїдаючи власне горе самотності рошенівським шоколадом. А такі, як я, - пофігістки, незважаючи на те, що всі святкують і гуляють, 14 лютого «сам себе любимый», замість квітів, дарують  прекрасне,  затишне ліжко  і солодкий сон.

А якщо  насправді 14 лютого - "День всіх закоханих" або «День святого Валентина» - це ще одне лжесвято в честь ангела з несправним луком і незагостреними стрілами. Останні два десятки років у різних  країнах стало з’являтися багато нового і незвичайного, що сьогодні вже міцно увійшло в наше повсякденне життя. Зі Заходу і Сходу до нас проникають не тільки різні товари, але і нові традиції, терміни, стереотипи поведінки і свята.  Одним із таких свят і став день Купідона.

Цього дня всі шукають  щось таке, що би вразило кохану людину; і що ви думаєте, знаходять?

Ясна річ, що так. Це ж модно тепер висловлювати і показувати свої почуття картонками, які незабаром десь та й заваляються, або ж взагалі відправляться в контейнер з надписом «макалатура».

Ми не вміємо любити, і це  не дивно.  Якщо ти любиш насправді людину, тоді кожен день, прожитий із думкою  про неї,  і має бути днем Валентина, навіщо створювати одне свято, коли можна перетворити ціле прожите життя в  ланцюг з таких  самих.

Я не сперечаюсь  про те, що це  приємно, коли на тебе звертають увагу, але ж набагато приємніше,  коли  дорога тобі людина зізнається  в любові наживо, коли дивиться тобі в очі так, що ти відчуваєш власне всі емоції, пережиті за ці прекрасні хвилини .

Знайдеться багато людей, які будуть зі мною незгідні, але, знаєте, вибачте,   14-го я  буду солодко спати.

Можливо, я й не пишу голосними словами, можливо, не так вишукано й красиво, але любов не можна вимірювати ні грошима, ні картоном, тим більше, пам’ятайте: щоб зробити декілька таких картонних (якби це назвати) «чуд»,  вирубується чимало дерев. Давайте разом  берегти природу, і не важливо, скільки Купідонів літає над нами, навчимось правильно любити,-  так, щоб з  блиском в очах  впродовж цілого життя.

Камінська Надія, Д-11

 

Любов не векторна - вона безмежна

Любов… любов …любов… Рано чи пізно кожен стикається з цим почуттям у своєму житті. Скільки  сенсу закладено в цьому слові, і в кожного свої переживання та відчуття щодо цього. Та все ж справжнє кохання в житті людини приходить тільки раз. Любов дарує бажання творити, вона розкриває усі найкращі людські якості, наповнює новою енергією. Любов - це найзагадковіше, що може трапитись з кожною людиною.

 Закоханість настільки може закрутити голову, що людина поводить себе немов під дією наркотиків. Кохаючи, ти стаєш вільним. Коли ти любиш, ти наповнюєш себе.

Не потрібно створювати різні ілюзії про кохання, потрібно просто любити. Любов - це світ двох людей, це маленький світ, який вони самі створюють, часто не помічаючи того, що відбувається навколо них. Адже потрібно пам`ятати: любов не векторна - вона безмежна. І саме ми створюємо її.

                                                                           

Мельник Василина

 

Особливість людських почуттів

Надмірний потік енергії, бажання просто жити або метелики в животі - ні це не вплив токсичних препаратів, це не опис життя людей з обмеженими можливостями - це все можна описати одним словом - кохання. Але що це насправді? В народі говорять - захворювання, але для закоханих це особливий стан душі. В цей період людина почувається незрозуміло навіть для себе самої. Невимовна радість і раптові сльози - невідомо з чим зіткнеться вона за якусь мить.

Серед молоді цей день святкують 14 лютого. Як же готується до цього свята сучасна молодь? Кожен по-різному. Що даруватимуть своїй половинці? Розпитавши декількох своїх знайомих про цей день, я почула такі версії, зокрема (дівчата):

подушку зі спільною фотографією;

 колекційну медаль або блокнот зі спільним фото на палітурці;
Хлопці:

 м'яку іграшку та букет квітів (і тут фантазія закінчилась).

Для кожного цей день особливий, адже одні святкують разом з коханим, метушачись у пошуку подарунків, а інші сидять на самоті, страждаючи нерозділеним коханням.

Отож, я бажаю всім знайти свою другу половинку, яка зможе підтримати, зрозуміти та просто бути поряд. Кохайте та будьте коханими.

 

 Г. Кропивницька

Отаке-то воно "кохання"

  Звичайно, кожен мріє про красиве кохання, романтичне, єдине і неповторне. Дуже би хотілося, щоб кожна людина пережила це надзвичайне почуття, бо коли люди щасливі, тоді держава сильна.

  Кохання буває різним: підступним, одностороннім, з першого погляду,  взаємним... Чимало людей не замислюються, скільки сходинок побудованих із непорозумінь, зради, сліз, відстані проходить кохання, якщо воно сильне, і симпатія переростає в справжнє сильне почуття кохання, яке в подальшому принесе тільки щасливе майбутнє.

                 А зараз до вашої уваги цікаві факти про це таємниче почуття.

1.Справжня любов приходить до більшості людей до шлюбу тільки один раз.
2. Учені обстежували молодих людей, студентів, яких тільки що кинули кохані. В результаті медичні прилади показали дуже високу активність тієї частини мозку, яка відповідає за фізичний біль.
3. Після закінчення стосунків у людей часто виникає почуття, яке називається «любовна фрустрація». Саме воно змушує любити коханого більше, ніж до розриву.
4. Всіма улюблене слово «любов» походить від санскриту «lubhyati», що означає «бажання".
6. Існує незвичайна і дуже рідкісна хвороба — гіпопітуїтаризм, при якій людина ні фізично, ні емоційно не може відчувати любов і закоханість.
7. У більшості країн нашої планети обручку дружини носять на безіменному пальці, на лівій руці. Такий звичай пішов з давніх часів, а саме — з Стародавньої Греції. Саме там існувала думка, що через цей палець проходить «вена любові», що веде до серця.
8. Амур (або Ерос), символ любові, виник із Хаосу, тобто зяючої порожнечі, і являє собою сили бажання і любові.
9. Як стверджують психологи, люди часто закохуються в тих, хто нагадує їм батьків. А саме — маму чи тата, з якими ще з дитинства або підліткового віку залишилися невирішені проблеми. Тобто людина підсвідомо прагне вирішити питання вже в зрілому віці.
10. Дослідження показали, що ризик виникнення закоханості між жінкою і чоловіком в екстремальній ситуації набагато вищий, ніж у звичайній, наприклад, в офісі або на вулиці.
11. Вчені стверджують, що довгий і романтичний період залицянь є запорукою такого ж довгого спільного життя. А ось, як показує практика, пристрасні і бурхливі стосунки спочатку часто закінчуються розривом.
12. Щоб відчувати себе коханою, жінці важливо спілкуватися зі своїм партнером обличчя до обличчя. Чоловіки ж відчувають емоційну близькість у тих випадках, коли вони грають, працюють, читають, сидячи поруч з коханою.
13. Чоловік більш терпимий, ніж жінка тоді, коли шукає партнерку для коротких стосунків. Якщо ж він підбирає майбутню дружину, тоді стає прискіпливішим.
14. За статистикою, зібраною з усього світу, середній вік чоловіка в шлюбі — на три роки старший від своєї дружини.

15.Вчені припускають, що більшість людей закохуються приблизно 7 разів перед тим, як створити сім’ю.

Совбан М

Переглядів: 471 | Додав: valdz | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: