Воскресенье, 07.03.2021, 03:41
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Апрель » 30 » ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ – ОСНОВА ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОГРЕСУ
20:40
ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ – ОСНОВА ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОГРЕСУ

Професія вчителя вимагає постійного творчого пошуку, удосконалення і професійного зростання у навчанні і вихованні кожного покоління. Якщо цього не відбувається то для учнів або студентів сам процес навчання і виховання стає не ефективним і просто не цікавим. Отже вміле використання інновацій, як педагогічних так і інформаційних чи технологічних, це не лише зростання рейтингу вчителя і його фахового рівня, а і можливість суттєво покращити фінансове становище через підвищення тарифного розряду, чи отримання звання, при плановій чи позачерговій переатестації.

Саме такі висновки зробили учасники районного семінару вчителів технічних видів праці, що відбувся 25 квітня 2017 року на базі Бродівської загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів №3. Вступним словом його роботу розпочав методист районного управління освіти Стецик В.О., який ознайомив усіх з планом роботи семінару.

Із цікавою, змістовною доповіддю «Використання інформаційно-комуніка-тивних технологій на заняттях з українських народних ремесел» виступив викладач-методист КЗ ЛОР «Бродівський педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича» Ошурко І.С., який протягом останніх років систематично ділиться своїм досвідом із «трудовиками» району.

У запропонованій присутнім презентації було представлено:

  • створений студентами у 2013 році сайт «Школи різьбярства»  (розробник – Паньків Сергій, редактори – Березяк О., Карпало Н., Ткачик С.);
  • історію народження, плани і маршрути подорожей виставки «Тарас Шевченко – художник. Погляд з ХХІ століття»;
  • рекомендації з використання графічних редакторів для розробки орнаментів, сюжетних зображень, створення схем для вишиття;
  • організацію практичних робіт з випалювання;
  • проведення майстер-класів та олімпіад;
  • використання проектних технологій;
  • розробку методичних рекомендацій;
  • основні шляхи використання інноваційних педагогічних технологій і технічних інновацій на практичних заняттях.

Особливий інтерес педагогів викликала презентація етапів створення комплексу науково-методичного забезпечення предмету і його структури, та запропонована фільмотека із 46 майстер-класів з Наталкою Фіцич, яка постійно доповнюється.

На закінчення роботи семінару, після перегляду науково-популярного фільму «Дорогою назустріч», автором якого є наш земляк, член спілки журналістів України, відомий телеведучий Ярослав Фейло, Ігор Степанович побажав усім натхнення до творчої праці і успіхів у нелегкій, але такій необхідній роботі вчителя.

В.О. Стецик - методист районного управління освіти

Переглядів: 676 | Додав: valdz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: