Вторник, 09.03.2021, 03:27
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Март » 31 » Година Землі
20:26
Година Землі

          2018 рік… Звичайні будні… Тепер важко уявити повсякденне життя без сучасних технологій, які створило людство. Лише зауважте, чи змогли б ми обійтися без автомобілів чи техніки, яка служить нам для догляду за житлом? Мабуть, що ні. Люди настільки модернізували навколишнє середовище, що перестали насолоджуватись речами, які не мигають яскравими кольорами на екранах гаджетів.

        Та чи часто ми задумуємось над тим, чим це обертається для всього живого, що нас оточує? Чи часто ми радіємо сонячному промінню або краплям свіжого дощу? Чи часто насолоджуємось виглядом ніжно-зелених дерев, що дарують нам чисте повітря? А може, для вас це все звичні явища, на які можна не зважати?

       Лише задумайтесь, що буде, якщо усе це зникне. Дурниці? Це вирішувати тільки вам. Але, роблячи висновки, зауважте, що людство само доводить ситуацію до цього. За останнє сторіччя різко підвищилась статистика стихійних лих. А що ви можете сказати про глобальне потепління або ж кислотні дощі? А як щодо масової вирубки лісів, збільшення озонових дір? Це глибокі рани Землі, які болять все більше і більше з кожним днем.

           На жаль, нам уже не повернути того навколишнього середовища, яке було багато років тому. Але ми можемо допомогти зберегти природні цінності, ми можемо хоча б частково сповільнити процес нищення нашої планети. Все починається з малого, й інколи просте вимикання світла стає поштовхом до чогось більшого. Це й стало початком створення Години Землі.

          Щорічно компанія WWF закликає приєднатися до Години Землі. Цього року подія відбулася 24 березня під гаслом: «Злови звязок з Землею!». З 20:30 до 21:30 за місцевим часом необхідно було вимкнути електрику. Таким чином організатори та всі небайдужі учасники намагаються привернути увагу до глобальних екологічних проблем. Цьогоріч до акції долучилось 7000 міст у 187 країнах світу. Небайдужою до екологічних проблем є й Україна. Нація підтримує світовий рух із захисту довкілля уже десятий рік поспіль.

          І ми, студенти Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, теж не залишились осторонь і підтримали міжнародну акцію, та неабияк. У стінах рідного нам коледжу був проведений захід «Енергія Слова», організований Квак Лілією Василівною. Учасники ЛітКлубу «Момент Слова», керівник Савчин Роман Олегович, та літературної студії «Джерело», керівник Поврозник Ірина Сергіївна,  висловлювали свою екологічну  позицію за допомогою власної творчості. Цього суботнього вечора ми дійсно «зловили» зв’язок із Землею. На годиннику 20:30. Електрику вимкнено. І лише десятки струнких парафінових палиць освітлюють аудиторію та наші серця, відсторонюють нас від навколишнього шуму, несуть спокій та гармонію. Що може бути кращим за читання поезії та прози при світлі свічок?

        Студенти діляться своїми думками і жваво їх обговорюють у дружній та теплій атмосфері із присутніми тут викладачами. Соя Андрій Володимирович та Дутчак Ірина Євгенівна радо підтримують діалоги, ділячись власними спостереженнями. Між жвавим обговоренням проблем та читанням поезії - музична пауза. Музика торкається самої душі. Поезія торкається самої душі. Легке мерехтіння десятків свічок робить слова дзвінкішими, і на мить здається, що ми чуємо уже серцем. А поки ми чуємо, значить ще не все втрачено.

          Година Землі завершилася, та чи зникли проблеми? Безумовно, ні! Тоді що ж вона змінила? Вона ще раз нагадала нам, що на цій планеті ми лише гості. Вона ввірвалася у скроні всіх присутніх сотнями думок, залишила свій помітний слід у наших серцях і, що найголовніше, вона поселилася у нашій свідомості.

           Година Землі, я впевнена, знайде продовження у наших діях! Моя година триває, а твоя? 

Марта Валла, П12

Переглядів: 505 | Додав: momentslova | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: