Воскресенье, 07.03.2021, 05:10
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Апрель » 27 » Дзвони Чорнобиля
11:57
Дзвони Чорнобиля

Чимало скорботних дат припало на долю нашої держави, одна з них - 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чимало життів було втрачено через непроінформованість народу з боку влади, яка не хотіла розголошувати причини і наслідки трагедії. Мільйони українців втратили здоров`я з тої причини, що просто дихали тим радіаційним пилом. Назавжди в пам`яті залишаться ті герої, які намагалися врятувати життя інших та знизити рівень небезпеки. Ця дата ще багато століть не буде залишатися просто датою, оскільки її наслідки ще сотні років залишаться трагічними. Зараз на Поліссі існує тридцятикілометрова зона відчуження.

Сьогодні Чорнобиль для нас - це майже три з половиною мільйони постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця. 
          

 21.04.2016р. викладачі та студенти Бродівського педагогічного коледжу імені М. Шашкевича взяли участь у вечері-реквіємі, присвяченому Чорнобильській катастрофі, яку організували в народному Будинку культури м. Броди. Також взяли участь в організації вечора студентки нашого коледжу, які не змогли мовчати про горе ХХ століття. Поезії, що були прочитані, пісні які лунали, гадаю, не залишили жодного байдужого, адже всі розуміли, яке горе оповило державу, наслідки якого будуть відчувати й наші майбутні покоління.

Одного з ліквідаторів наслідків трагедії було запрошено на зустріч зі студентством.  Короп Ігор Михайлович, який ледь стримував сльози на очах, згадуючи про техногенну катастрофу, розповів неприкрашену правду, згадав загиблих побратимів. Його очі знають, що таке небезпека, війна, адже він неодноразовий учасник АТО, пройшов війну в Авганістані. Глядачі мали можливість ставити запитання, на які герой залюбки відповідав. В кінці промови звернувся до молодшого покоління майбутніх захисників нашої держави - теперішніх студентів з проханням не лякатися  служби у війську, захищати державу, адже це є їхній обов’язок. 
          Хочеться висловити щиру подяку всім тим, хто організовував та брав участь у вечері-реквіємі, присвяченому цій трагічній даті. Ми низько схиляємо голови перед ними і з особливим почуттям їх вшановуємо, всіх тих, які відійшли у вічність через катастрофу. Заходи такого типу пробуджують у нас повагу та шану до наших предків, любов до України, адже скільки всього вона пережила і переживає.

 

 

Совбан Мар`яна

Переглядів: 436 | Додав: valdz | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: