Організація методичної роботи в коледжі
Організаційним та об'єднуючим центром методичної роботи з викладачами є методичний кабінет коледжу. Основною метою діяльності методичного кабінету є створення інформаційно-методичної бази для викладачів, удосконалення їх професійної кваліфікації та самоосвіти.
Основними напрямками роботи методичного кабінету є:
Cтворення комплексу навчально-методичного забезпечення навчально- виховного процесу.
Впровадження в навчально-виховний процес досягнень педагогічної науки і практики, передового педагогічного досвіду.
Вивчення та аналіз навчальної документації, внесення необхідних змін та доповнень.
Ознайомлення педагогічних працівників з новинками наукової, методичної, педагогічної літератури, новітніми інформаційними технологіями.
Надання допомоги педагогічним працівникам в розробці навчальних і робочих програм, плануючої документації.
Участь у підготовці проведення атестації педагогічних працівників.
Надання методичної допомоги викладачам – початківцям.
Активізація видавничої діяльності викладачів.
Для втілення основних напрямків роботи методичного кабінету використовуються колективні та індивідуальні форми роботи.
Колективні форми методичної роботи використовуються з метою вироблення єдиного підходу до вирішення певних проблем, обговорення актуальних питань організації навчально-виховного процесу, аналізу результатів колективної діяльності, вивчення і поширення кращого педагогічного досвіду.
Структурними компонентами колективних форм роботи є: теоретичні конференції, методична рада, робота циклових комісій, інструктивно-методичні наради, теоретичні та практичні семінари, школа молодого викладача, педагогічні читання.
До індивідуальних форм методичної роботи методистів належить індивідуальна методична допомога педагогічним працівникам коледжу, яка включає: системне вивчення та аналіз роботи викладачів, надання допомоги викладачам у виборі форм та методів навчання і виховання студентів, в удосконаленні методики проведення навчальних занять і позааудиторних заходів; проведення відкритих занять, індивідуальних і групових консультацій, надання допомоги викладачам навчання у розробці навчальної документації , методичних рекомендацій, дидактичних матеріалів; виявлення, вивчення та узагальнення передового досвіду роботи педагогічних працівників; надання допомоги у самоосвіті, підготовці доповідей та виступів на конференціях, семінарах, педагогічних читаннях, запровадженні у навчально-виховний процес результатів наукових досліджень, передового педагогічного досвіду, інноваційних технологій.
Методична рада коледжу розглядає матеріали та готує пропозиції з таких питань:
Визначення основних напрямків методичної роботи коледжу на навчальний рік.
Впровадження методичних розробок у навчально-виховний процес та сприяння у видавничій роботі.
Оцінка результатів методичної роботи педагогічних працівників коледжу.
Проведення науково-методичної експертизи підготовлених навчальних та робочих програм дисциплін вимогам державних стандартів освіти.
Сприяння впровадженню інноваційних технологій в навчально-виховний процес .
Вивчення і поширення досвіду кращих викладачів та циклових комісій.
Організація співробітництва з іншими науково-методичними та методичними радами.
З метою проведення навчальної та методичної діяльності, підвищення професійної майстерності, впровадження досягнень педагогічної науки, ефективності застосування сучасних форм, методів та засобів навчання в коледжі створено 10 циклових комісій. Керівництво роботою циклових комісій здійснюють голови комісій, які обираються з найбільш компетентних викладачів, Керівники закладу є членами циклових комісій відповідно до профілю їх викладацької діяльності або професії.
Визначення змісту, форм і методів роботи циклових комісії залежить від конкретних умов роботи коледжу та здійснюється з урахуванням загальної науково-методичної проблеми коледжу. План роботи циклових комісій розробляється на навчальний рік за результатами попередньої діяльності педагогічного колективу та на основі аналізу підсумків професійної компетентності педагогічних працівників і є складовою річного плану науково-методичної роботи коледжу на рік.
Завідувач методичним кабінетом: Степа С.М.
Методист відділення: Котович Т.В. |
Методист відділення: Яремович М.А. |